• Президент України
 • Верховна рада
 • Урядовий портал
 • енергоефективність
 • Донецька ОДА
 • Донецкий областной совет
 • Донецький обласний контактний центр
 • Національної дитячої «гарячої лінії»
 • Асоціація міст України
 • Донецька обласна служба зайнятості
 • Державний реєстр виборців
 • Веб-портал електронних послуг

Оновлено 10.03.2020 16:37

Павло Зайцев - один з перших в Україні здійснив запуск біллінгової системи на комунальних підприємствах Краматорська та Донецької області


У 1994 році Павло Зайцев після служби в армії почав працювати програмістом в компанії «Ареал» (тоді це був кооператив «Ареал»). Він і не передбачав, що це стане його покликанням на багато десятиліть поспіль.


Сьогодні він – керівник цього одного з перших ІТ-підприємств країни. Компанія, невдовзі, відзначатиме свій 32-річний день народження.


А в чому ж секрет успіху?


А в тому, що Павло разом з однодумцями поставили собі амбітну мету – 50% бухгалтерського обліку в країні повинно вестись на їхніх програмах. Для цього потрібно було не просто пливти у фарватері за конкурентами, а бути лідером, бути кращим, задавати тренди в галузі, багато працювати.


І на сьогодні ця мета досягнута.


Компанія займає перші позиції серед українського бухгалтерського софту в області, запустила першу біллінгову систему на комунальних підприємствах Краматорська та Донецької області. Зараз ця Програма обраховує комунальні послуги, сумарно біля 900 тис. особових рахунків по всій Україні.


Серед успіхів - розробка та запуск першого в регіоні онлайн-кабінету споживача комунальних послуг та мобільного додатку для підприємств, які надають послуги населенню; запуск першого у регіоні онлайн-сервісу надання адміністративних послуг «iGov» у місті Краматорську.


І це далеко не повний перелік досягнень компанії.


Сьогодні підприємство працює над впровадженням сучасних технологій: облачні вирахування, штучний інтелект, Open Data.


Павло задається питанням: чи можуть вони бути кращими? І сам відповідає, що так. Тому що, в країні недостатньо розробників в ІТ-сфері їх рівня. В сучасних економічних умовах кваліфіковані програмісти працюють на іноземних замовників, а молодь бажає їхати працювати за кордон.


Компанія «Ареал» під керівництвом Павла Зайцева орієнтована на внутрішнього споживача. Отже, працює на розвиток української економіки.


Павло брав участь у виставках «Схід-Експо 2017» (м. Київ) та «Схід-Експо 2017» (м. Львів), «IT-Connect 2018-2019» (м. Краматорськ), презентував свій досвід роботи на обласних семінарах, конференціях.


Активно співпрацює з молоддю з питань підвищення знань та навичок у сфері інформаційних технологій.


Бізнес-проєкт «Швейний міні-цех з пошиву спортивного одягу» – приклад історії успіху донеччанки П’яних Анети

Життя Анети П’яних назавжди змінилось у 2014 році - у зв’язку з бойовими діями разом з родиною вона вимушена була покинути місто Донецьк та переїхати до Краматорська.


Після оформлення дітей у навчальні заклади, старший син записався до спортивної секції з боротьби самбо. Та для того, щоб займатися цим видом спорту, потрібна була спеціальна форма одягу: самбовка, шорти, борцівки.


Дозволити собі придбати цей набір форми має можливість не кожна родина, бо коштує це не дешево. Саме це і стало поштовхом до дій.


Дізнавшись, що у місті Краматорськ діє грантова програма фінансової підтримки малого бізнесу, народилася ідея створення спортивної форми, не тільки для боротьби самбо, а й для інших видів спорту. Маючи економічну освіту, Анета підготувала бізнес-проєкт для участі у грантовій програмі.


У 2017 році вона перемогла у програмі для підприємців Донеччини «Український донецький куркуль» і отримала грант. На ці кошти придбала швейне обладнання та матеріали, що дало змогу створити три робочих місця.


Анета вважає, що участь у грантових програмах необхідна для представників малого та середнього бізнесу, адже кожен проект дає нові можливості.


Закупивши обладнання, тканини і фурнітуру, виготовила шорти та самбовку і запропонувала батькам, діти яких ходять у спортивну секцію самбо, придбати цю форму. Як результат – отримала невеличкий перший заказ. Далі, запропонувала свої послуги адміністрації спортивного ФК «Авангард», де займається більше 100 дітей. Спочатку виготовили футбольну форму, а згодом розробили спортивні костюми, вітрозахисні куртки, пуховики, шапки.


Незабаром виникло питання збуту спортивного одягу. Вихід знайшовся. Зареєструвавшись на сайті «PROZORRO», підприємство почало приймати участь у тендерах. Декілька з них було програно, але Анета не опустила руки, пробувала ще. Потрібно було сплачувати податки, заробітну плату, плату за оренду приміщення. Невдовзі вона таки виграла тендер по виготовленню спортивних костюмів для Дніпропетровського вищого училища фізичної культури.


Зараз підприємець працює над розширенням асортименту продукції - триває розробка спортивних рюкзаків, спортивних дорожніх сумок, термосумок і бейсболок та збільшенню обсягу виробництва.


На теперішній час Анета співпрацює з: ФК «Авангард», Донецькою обласною Федерацією самбо, футбольною школою «Footystar» (м. Краматорськ), ФК «Легіон» (м. Бахмут), ДЮСШ «КОЛОС» (м. Покровськ), Всеукраїнською екологічною лігою (м. Київ), піцерією «IKURA», ХК «ДОНБАС» (м. Дружківка), Краєзнавчим музеєм м. Краматорська, ЗОШ № 25, 22, 35.


Також, Анета бере активну участь у навчальних заходах, які проходять в регіоні, постійно шукає нові ідеї та вважає, що за виробництвом – майбутнє.


Справжні квіти – справжні почуття. У Краматорську працює цілодобова доставка квітучих почуттів

Керівник салону квітів «Галантус» в місті Краматорську - Лариса Одаренко займається підприємницькою діяльністю більше 18 років. Це - роздрібна торгівля зрізними квітами, квітами у вазонах та супутніми товарами. В її салоні надаються послуги з декору, флористичні - з оформлення приміщень, вирощування квітів у власних теплицях з подальшою їх реалізацією (у власному магазині, через інтернет-магазин, доставкою квітів по регіонам країни та за її межами).


З дитинства Лариса допомагала батькам вирощувати квіти на власному подвір’ї і в теплиці. З 13 років захопилася флористикою, а влітку продавала квіти на ринку. Після закінчення інституту, у лютому 2002 року відкрила власний бізнес – салон квітів. Знайшла свою нішу на ринку та почала отримувати прибутки.


Важливою складовою її успіху є інноваційний підхід та відповідність продукції флористичним трендам, тому салон квітів розвивається. Протягом 2016-2018 років додатково створено 4 робочих місця.


Лариса і її працівники регулярно приймають участь у професійних майстер-класах з флористики та ведення бізнесу. Участь у виставках та конкурсах, постійний пошук нового дали можливість вийти на новий рівень обслуговування клієнтів, пропонувати якісну продукцію. З 2005 року в салоні почали надавати послуги декора та флористичні послуги з оформлення святкових заходів та приміщень, а з 2006 року Лариса почала співпрацювати з міжнародними службами доставки квітів. Отримувачами квіткової продукції та послуг з доставки подарунків є не тільки мешканці Донецької області, а ще й Харківської і Луганської.


У 2015 році Лариса приймала участь у грантовій програмі ПРООН та отримала кошти на розширення квіткового виробництва та реконструкцію теплиць. Це надало можливість вирощувати квіти і взимку, а також розширити асортимент і кількість квіткової продукції власного виробництва.


Лариса створила сторінку у соцмережах, що дозволило збільшити кількість клієнтів та замовлень, а у 2017 році, завдяки інтернет-магазину, сторінкам в Інстаграмі та Фейсбуці при наявності договорів з міжнародними платіжними системами, в салоні мають змогу спілкуватись та приймати замовлення і платежі від клієнтів з усього світу. Послуги доставки здійснюються цілодобово. З 2018 року значна частина продукції закупається на аукціонах в Голандії без посередників. Наразі, в салоні працюють над запуском інтернет- магазину з прокату декору та послуг декораторів і флористів.


Одаренко Л.В. є діловим партнером підприємств і організацій міста по обслуговуванню культурних і святкових заходів квітковою продукцією.


Маючи певний досвід, Лариса виступає ментором, проводить консультації та презентує власний досвід підприємцям, які тільки розпочинають власний бізнес.


У 2018-2019 роках вона приймала участь у роботі відбіркової комісії регіональної грантової програми «Український донецький куркуль» щодо надання фінансової підтримки суб’єктам малого підприємництва. Щороку підтримує міські культурні заходи для дітей і молоді.


Переможець регіонального конкурсу бізнес-проектів та всеукраїнського конкурсу соціальних стартапів -  Володимир Бабич


Після закінчення у 2010 році Донецького національного університету  за спеціальністю «Інформаційні та інтелектуальні технології та мережі», Володимир Бабич вирішив займатися підприємницькою діяльністю з ремонту комп’ютерного обладнання, інформаційних послуг. Працюючи в одній із будівельних компаній Донецька, його зацікавила ідея, яка ставала популярною – возведення будівель за допомогою 3D-принтерної технології та можливості, які виникали завдяки новітнім інженерним розробкам в цій сфері.


 Але з 2014року  Володимир приймав участь у складі добровольчих підрозділів та високомобільних  десантних військ Збройних сил України в проведенні АТО  на території Донецької і Луганської областей. Після демобілізації, не полишивши ідею створення  підприємства по виготовленню 3D нитки з PLA пластика, Володимир прийняв участь у регіональній програмі «Український донецький куркуль»  і отримав грант. Ці кошти було спрямовано на облаштування виробничого приміщення, на закупку обладнання і витратних матеріалів. Було створено повну лінію виробництва витратних матеріалів для 3D друку за технологією FDM. Освоєно виробництво PLA філамент 1,75 мм і збут витратних екологічних матеріалів, що використовуються в моделюванні за технологією FDM для друку на 3D принтері. Мрія Володимира здійснилась в місті Краматорську, куди він переїхав разом із сім’єю.


        Наразі, підприємцем проводиться організаційна робота по розширенню асортименту продукції та збільшенню обсягу виробництва/продажу за рахунок максимальної загрузки обладнання. На сьогоднішній день Володимир ладнає систему продажів в Україні, та проводить сертифікацію продукції для виходу на ринки Європи. Проект працює і розвивається. 


        Володимир Бабич займає активну громадську позицію і розвиває напрямок соціального підприємництва.


        В підприємницьку модель закладено елемент соціально відповідального бізнесу по працевлаштуванню ветеранів АТО, а також відрахування частини прибутку на реалізацію проектів, пов’язаних з підтримкою ветеранського руху.  Володимир займається громадською діяльністю в ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу», його цікавить розвиток соціального та інжинірингового середовища. Тому, його команда ініціювала створення у Краматорську Простору інновацій Pochatok Space для розвитку та популяризації технологій в громаді. 


      За словами чоловіка, соціальне підприємництво – найкращий варіант для громадських організацій стати незалежними від донорів. Саме так, у форматі соціально-відповідального бізнесу і з’явилась у Краматорську кав’ярня «Поруч», яку Володимир заснував разом з однодумцями. За задумом підприємця, частина прибутку кав’ярні буде спрямована на забезпечення діяльності та розвиток Центру підтримки ветеранів АТО та їх сімей.


    У червні поточного року в Києві пройшов фінальний конкурс проектів соціального підприємництва ветеранів АТО та членів їх сімей.  Володимир Бабич прийняв участь у всеукраїнському конкурсі соціальних стартапів і став одним з чотирьох переможців конкурсу


        Отже, підприємництво для Володимира – це можливість рухатись шляхом інновацій, які дозволяють захищати та покращувати світ навколо нього.


У Краматорську молодий спортсмен-підприємець створив дитячу футбольну академію для дошкільнят  «Footystar»


 Данило Плахін з самого дитинства займався футболом, грав за різні українські клуби, брав участь у чемпіонатах. Але через травму ноги у 2012 році Данилі прийшлося покинути спорт та долучитися до родинного агробізнесу.


        Але й агробізнесом займатися довелося недовго. У 2016 році господарство, яке розташовувалось під Авдіївкою, потрапило під артобстріл і йому довелося повернутися знову до футболу.


        Наразі, молодий підприємець розвиває мережу футбольних академій «Footystar», де за власною авторською методикою Данили дошкільнята навчаються гармонійному розвитку. Крім занять з футболу та гімнастики дітлахи вивчають англійську мову та знайомляться з йогою. Додатково створено 5 робочих місць для тренерів.


        Вихованці академії – це діти віком від 3 до 7 років. Зараз в академії 13 груп, в яких навчаються по 10 дітей в кожній. Особливу увагу в академії приділяють дітям з інвалідністю та ментальними вадами, для яких створено окремі безкоштовні групи.


        З метою розвитку спортивного бізнесу, Данило прийняв участь у регіональному конкурсі бізнес-проектів і отримав грант. Ці кошти було спрямовано на оснащення спортивної зали, придбання штучного футбольного покриття, необхідного інвентаря, меблів, обладнання.  Встановлення в спортивній залі сучасної системи відеоспостереження дозволяє батькам маленьких спортсменів спостерігати за їх тренуванням.


       Підприємець займає активну громадську позицію - активно допомагає дітям з інвалідністю, приймає участь в соціальних проектах, культурних та спортивних заходах міста та регіону. 


Виробництво крафтових м’яких, напівтвердих і твердих сирів у місті Краматорську 


  На Донеччині з’являється все більше і більше господарств з переробки молочної сировини. У Краматорську декілька сільських господарств займаються  виготовленням молочної продукції. Сім’я Юркових одна з тих, хто на теренах Донецької області спеціалізується на сироварінні.


       А все розпочалося так… В 2015 році сім’я переїхала із окупованого Донецька в місто Краматорськ. Все, що вдалося перевезти – це пару самих улюблених кімнатних рослин і сезонний одяг. Весь сімейний бюджет на момент переїзду складав 600 грн. Оселилися в невеликому будинку на околиці міста. Невдовзі до них приєднався і брат господині. І, звичайно, постало питання – чим займатися далі? Життя потрібно було починати з нуля.


        Були спроби в кількох напрямках – вирощувати полуницю, робити смалець, домашню ковбасу. Але, спробувавши молока з сусіднього села, згадався смак дитинства. Бабуся Людмили більше 20 років відпрацювала на Іллінецькому молокозаводі. Літо завжди було пов’язане з парним молоком, неймовірно смачним маслом та полуницею з вершками. Тому смак справжніх молочних продуктів Людмила уміє розрізняти.


        Підтримали сім’ю Юркових та запропонували робити сир їх друзі. Чарівний процес перетворення молока в сир настільки їм сподобався, що вони зрозуміли – це їхнє! І ось, вже майже впродовж 4 років Юркови крок за кроком розвивають і вдосконалюють свій сімейний бізнес.


        У процесі сироваріння господарям довелось зіткнутися як з багатьма труднощами,  так і приємними моментами. Почали з 15 літрів молока і звичайної кастрюлі на звичайній кухні. Перші головки сиру відвезли на продаж у Слов’янський район. Все розпродалось миттєво. Наступного разу взяли вже більше молока, і знову все розпродалось. Людям сподобався домашній сир. З того моменту розпочався постійний процес, часто без свят, вихідних і відпочинку.


        Але озираючись назад, Людмила Юркова розуміє, що все було не даремно.


        Наразі, у Юркових сучасна сироварня «Скажи CHEESE», побудована за рахунок допомоги міжнародних донорів «Людина в біді», ПРООН і регіональної програми фінансування проектів малого бізнесу. Потужність обладнання дозволяє переробити більше 500 літрів молока. Налагоджено і постачання молока. Це – мініферми, окремі господарства Донецької області. Вони закуповують молоко на постійній основі, а це означає, що як мінімум 15 сімей забезпечені роботою.


        Сімейний бізнес Юркових поступово розширюється – це виготовлення крафтових молодих м’яких, напівтвердих і твердих сирів із коров’ячого молока з додаванням трав, зерен та спецій. Сьогодні в асортименті є м’які сири – «Осетинський» з різними добавками (папріки, пажитніку, базиліку) – всього 8 видів; сир для грилю і жарки «Халлумі»; напівтвердий авторський сир «Чіліта». Невеликими партіями виробляється сир «Чечіл», твердий сир «Тихвинський». Крім цієї продукції, є смачне масло, вершки і панакота.


        Продукція реалізується як на місцевому ринку – в мережі магазинів «Свежина», торговельних павільйонах на ринках міста, так і по всій Україні. Нещодавно запустили свій сайт cheese.farm. Замовлення на натуральну продукцію стали надходити зі всієї України.


        Людмила Юркова бере участь у різноманітних міських і регіональних ярмарках, виставках, форумах, конференціях. Це дає можливість презентувати себе і свою продукцію, познайомитися з цікавими людьми, поділитися досвідом і самим повчитися у інших, мати своїх постійних клієнтів.


        Юркови пройшли навчання по сироварінню, постійно підвищують свою майстерність і якість продукції. Прийняли участь у навчальній поїздці до Польші, яка була організована ПРООН.


        Восени 2018 року, об’єднавшись з  чотирма підприємцями регіону, сформували «Закупівельну групу», відкрили кілька спільних торговельних павільйонів у Краматорську, Слов’янську, Бахмуті, Покровську. Досвід спільної роботи підприємців дозволив вже через рік зареєструвати «Харчовий кластер».


        Підприємці пройшли навчання по введенню системи харчової безпеки НАSSP і розпочали підготовку до її впровадження.


        Людмила поділилась своїми планами: це і розширення харчового кластеру, і організація молокоприймального пункту на селі, і організація майстер-класів по сироварінню для місцевого населення  та інше.


        Мета, яку вони поставили перед собою - жити гідно і помагати тим, хто бажає перейняти досвід і тим, хто потребує допомоги.  


Від невеликого офісу до відкриття спеціалізованого магазину самообслуговування 


    Здавалось би, ринок канцелярських товарів досить насичений – придбати портфелі, зошити, олівці можна як у численних магазинах, так і в Інтернеті. Проте, незважаючи на це Вікторії Савченко за 16 років  підприємницької діяльності вдалося створити компанію однодумців, яка впевнено зайняла свою нішу і отримала довіру покупців.  


        Що ж стало запорукою такого розвитку сімейного бізнесу? Читайте у розмові із засновником ТОВ «УМТС-Донбас».


         Все розпочалося із відкриття невеликого офісу, основним видом діяльності якого була продажа канцелярських товарів оптом і в роздріб, обслуговування офісів.


        З часом асортимент товарів  і обсяг продажів збільшився, що привело до розширення бізнесу: відкриття роздрібного магазину канцелярських товарів і приладдя в центрі міста Краматорська.


        Попит на канцелярське приладдя офісного призначення сприяв розширенню іншого асортименту канцелярських товарів – шкільного, хоббі, подарункового, ділових аксесуарів, товарів для художників.


        Саме це привело до покупки нового приміщення. Після реконструкції  та проведеного благоустрою прилеглої території, з квітня 2019 року запрацював ще один спеціалізований магазин з продажу канцтоварів, тепер вже магазин самообслуговування, що пропонує ще більше зручностей та можливостей для покупців. Додатково створено 5 робочих місць.


        Крім канцтоварів, в продажу з’явились і супутні товари, такі як, побутова хімія, комп’ютерні аксесуари, сувеніри. Також, спеціалістами компанії здійснюється обслуговування офісів, підприємств, бюджетних організацій по доставці товарів офісного асортименту, продаж через Інтернет-сайт.


        Головною перевагою даної продукції є високий попит. Важко уявити дім або офіс, в яких немає канцелярського приладдя. Навіть в непростих економічних умовах роздрібні магазини зберігають свої обсяги продаж.


        Основною запорукою успішного бізнесу Вікторія Савченко (економіст, бухгалтер, управлінець) вважає свій колектив – колектив однодумців, яким довіряє, на яких можна покластися навіть в самих важких ситуаціях. Це – професіонали з 10-15 річним досвідом роботи в компанії, які уважно і чутко поводяться з клієнтами, тому клієнти повертаються знову і знову.


        Те, що компанія розвивається, підприємець вважає не фінансовим успіхом, а результатом наполегливої праці.


         Вікторія Савченко займає активну громадську позицію, є членом громадської організації «Клуб підприємців Краматорська», підтримує та надає допомогу громадській організації «Центр дозвілля дітей з інвалідністю «Дивосвіт», Донецькій обласній федерації кікбоксингу і спорту.


Економіст за фахом заснував власну справу, виграв грант і розвиває послуги з прання та хімчистки 


Історія успіху Віталія Алексєєва звичайна. В ній немає нічого нового. Історія, яку можуть повторити і навіть удосконалити, було б бажання.


        Краматорчанин за місцем народження, після закінчення Донецького національного університету склав вдалу кар’єру у банківській сфері, працював  на керівних посадах  у місті Донецьку. У 2014 році, коли почалися бойові дії, втратив роботу і переїхав у Краматорськ.


        Криза народжує нові можливості. Власна справа Віталія у Краматорську почалася зі збору замовлень від клієнтів на послуги прання і хімчистки одягу.  Замовлення виконувались у Харкові. Підприємець напрацював базу клієнтів, відкриваючи нові пункти прийому в інших містах.


        У 2017 році Віталій взяв участь у регіональній грантовій програмі «Український донецький куркуль». На отримані кошти придбав професійне обладнання для хімчистки і прання. Орендував виробниче приміщення, зробив ремонт і облаштував власну хімчистку.


        Машину сухої чистки з Німеччини допомогли обрати і привезти харківські партнери Віталія. Машину для аквачистки та сушильну машину придбав самостійно. «Професійне обладнання коштує недешево, але щоб надавати якісні послуги, його треба мати», - такої думки Віталій Алексєєв.


         Крім хімчистки підприємець надає послуги з прання, зараз напрацьовує базу клієнтів, щоб прати одяг та постільну білизну за замовленням комунальних організацій.


        Хімчистка – це сезонний бізнес, і він достатньо специфічний, має високі ризики. Найбільша загрузка восени і навесні, коли люди переодягаються з теплих речей у більш легкі і навпаки. Наразі, Віталій відкриває мережу пунктів в інших містах області, де приймає одяг для хімчистки. Такі вже працюють у Костянтинівці, Дружківці, Бахмуті, Покровську, Добропіллі.


        «Підприємництво – це свобода, і ти сам відповідаєш за результат», - вважає Віталій Алексєєв. В подальшому підприємець планує розвивати власну справу, яка сьогодні приносить йому задоволення і позитивний результат.

1272 перегляди

Print

Пошук на сайтiКалендар новин


 • інвест паспорт_eng
 • Контакт центр
 • КРАМАТОРСЬКА МІСЬКА РАДА ОТРИМАЛА ВІД ГО «ІНСТИТУТ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ» ВІДЗНАКУ «РАДА ДРУЖНЯ ДО МЕДІА»
 • СБУ Інформує
 • Петиції
 • Громадський бюджет
 • бджет-візуалізація
 • ОСББ
 • Фондсоц страхування
 • Програм
 • Портал відкритих даних
 • Безоплатна правова допомога
 • Проект підтримки внутрішньо переміщених осіб
 • Реєстрація документів на субсідію
 • Пільги учасникам АТО
 • Інформанція для переселенців
 • Сайт «Teplo.gov.ua»: як отримати субсидію?