• Президент України
 • Верховна рада
 • Урядовий портал
 • енергоефективність
 • Донецька ОДА
 • Донецкий областной совет
 • Донецький обласний контактний центр
 • Національної дитячої «гарячої лінії»
 • Асоціація міст України
 • Донецька обласна служба зайнятості
 • Державний реєстр виборців
 • Веб-портал електронних послуг

Оновлено 16.07.2020 10:05

Краматорські жінки-підприємці мають змогу долучитись до безкоштовної освітньої онлайн-програми She’s Next


Компанія Visa, у рамках глобальної кампанії She’s Next, у співпраці із платформою SheExports, запускає безкоштовну освітню онлайн-програму для українських жінок-підприємниць та власниць малого бізнесу.


Освітня програма She’s Next триватиме від середини липня до кінця серпня і включатиме серію із 6 навчальних вебінарів від відомих тренерів, експертів та мотиваційних спікерів.


У ході навчальних вебінарів освітньої онлайн-програми She’s Next ви зможете дізнатися про нові підходи до розвитку власного бізнесу, а також отримати системні й практичні знання для масштабування ваших поточних проектів і створення нових. Зокрема, йтиметься про ефективні продажі й переговори, бюджетування й управління витратами, розбудову бренду компанії, налаштування маркетингових стратегій, побудову довірливих комунікацій і розвиток жіночого бізнес-лідерства.


Своїм досвідом з вами поділяться тренери: Валерій Пекар, підприємець, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи (kmbs) та Львівської бізнес-школи Українського Католицького Університету (LvBS), автор понад 300 статей із питань менеджменту, маркетингу та інформаційних технологій Валерія Гузема, засновниця бренду Guzema Jewelry.


Модеруватиме дискусію Maryana Kahanyak, співзасновниця SheExports, експертка у сфері міжнародних економічних відносин, співініціаторка та керівниця Офісу з просування експорту(2015-2018), громадська діячка, членкиня Аспен спільноти.


Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/RegistrationSheIsNext

Зображення: https://drive.google.com/file/d/1WvQIYqE2FzynQHFRKhbvHOVapv2RBl4g/view?usp=sharing

Докладніше за посиланнями: https://vi.sa/SheIsNextUA та https://www.facebook.com/events/274197007146701/Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Про проведення опитування бізнес-кіл регіону

 

Відповідно  до  пункту 2 частини першої статті 9 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» розпочато роботу з розробки проекту Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Донецькій області на 2021-2022 роки (далі – Регіональна програма).

 

З метою формування Плану заходів з реалізації Регіональної програми, враховуючи завдання, визначені Стратегією розвитку Донецької області на період до 2027 року та планом заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року, затвердженими розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 17.02.2020 № 147/5-20, проведення моніторингу стану розвитку та визначення щодо сильних/слабких сторін малого і середнього підприємництва регіону та потреб у підтримці, департамент економіки облдержадміністрації повідомляє про проведення опитування бізнес-кіл регіону.

 

Опитування проводиться Донецькою облдержадміністрацією спільно з проектом міжнародної технічної допомоги FORBIZ/EU4Busines  до 05 липня 2020 року за посиланням:   https://forms.gle/cPxGYqWsj2jXoGZt5.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Про проведення опитування бізнес-кіл регіону


Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує.


Відповідно до пункту 2 частини першої статті 9 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» розпочато роботу з розробки проекту Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Донецькій області на 2021-2022 роки (далі – Регіональна програма).


З метою формування Плану заходів з реалізації Регіональної програми, враховуючи завдання, визначені Стратегією розвитку Донецької області на період до 2027 року та планом заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року, затвердженими розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 17.02.2020 № 147/5-20, проведення моніторингу стану розвитку та визначення щодо сильних/слабких сторін малого і середнього підприємництва регіону та потреб у підтримці, департамент економіки облдержадміністрації повідомляє про проведення опитування бізнес-кіл регіону.


Опитування проводиться Донецькою облдержадміністрацією спільно з проектом міжнародної технічної допомоги FORBIZ/EU4Busines до 30 червня 2020 року за посиланням:https://forms.gle/cPxGYqWsj2jXoGZt5.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Прес-реліз: Національна онлайн-платформа для підприємців Дія.Бізнес


Національний проєкт з розвитку підприємництва Дія.Бізнес має онлайн- та офлайн- складові.


Онлайн-складова – це Національна онлайн-платформа для підприємців Дія.Бізнес (https://business.diia.gov.ua), яка була запущена 28.02.2020.


Офлайн-складова передбачає відкриття в різних регіонах України центрів підтримки підприємців. У Харкові було відкрито перший центр підтримки підприємців Дія.Бізнес (https://bit.ly/37eGeBj).


На сьогодні, Мінцифра за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» оцифрує усі обєкти інфраструктури підтримки підприємництва та бізнес-об’єднання в Україні та розробить інтерактивну мапу для потенційних та діючих підприємств сіл, міст (в тому числі, об’єднаних територіальних громад) та регіонів на веб-сайті Дія.Бізнес.


На мапі кожен підприємець зможе знайти вичерпну інформацію про інкубатори та акселератори, центри підтримки підприємництва, фонди, бізнес-асоціації та інші об’єкти інфраструктури підтримки підприємництва у своїй громаді та регіоні.


Головна мета проєкту: консолідувати на одному веб-сайті Дія.Бізнес всю інформацію про існуючі об’єкти інфраструктури підтримки підприємництва, які можуть надати підтримку потенційним та діючим підприємцям на локальному рівні.


Мінцифра розпочала збір інформації про такі об’єкти для наповнення інтерактивної мапи.


Для пришвидшення збору інформації та залучення більшої кількості зацікавлених організацій пропонується опитувальник для організацій та бізнес-об’єднань, що підтримують бізнес.


Опитувальник доступний за посиланням:https://forms.gle/kVnPE2XA4yXnLAcY7.


Після заповнення зазначеного опитувальника, Мінцифра розгляне анкети і включить такі організації у разі відповідності на інтерактивну мапу.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Щодо здійснення продажу фруктів та овочів у закладах роздрібної торгівлі


Враховуючи міжнародні рекомендації та наявну інформацію про шляхи передачі COVID-19, реалізація фруктів та овочів у закладах роздрібної торгівлі харчовими продуктами має здійснюватися в спосіб, що гарантує дотримання протиепідемічних вимог. Такими способами можуть бути:


1. Реалізація фруктів та овочів в упаковці виробника.


2. Фасування фруктів та овочів продавцем у спеціально відведеному приміщенні або їх відпуск безпосередньо в торговельному залі через продавця, за умови:
- наявності у продавця особистої медичної книжки;
- використання продавцем засобів індивідуального захисту (маска, рукавички); - пакування продавцем фруктів та овочів в індивідуальну упаковку (одноразові поліетиленові пакети, паперові пакети, плівку, пластикові контейнери, тощо);
- дотримання продавцем рекомендованої дистанції з покупцем;
- забезпечення наявності і доступності для продавців засобів дезінфекції у торговельному залі.


3. Реалізація нефасованих фруктів та овочів шляхом самообслуговування покупцями в торговельному залі, за умови:
- забезпечення доступу до місця торговельного обслуговування лише тих покупців, які мають одягнені засоби індивідуального захисту (маски);
- забезпечення покупців, за потреби, засобами індивідуального захисту (одноразовими рукавичками);
- забезпечення пакування покупцями фруктів та овочів в індивідуальну упаковку (одноразові поліетиленові пакети, паперові пакети, плівку, пластикові контейнери, тощо);
- забезпечення наявності і доступності для покупців засобів дезінфекції у торговельному залі.


Заклади роздрібної торгівлі харчовими продуктами мають забезпечити покупців інформацією щодо необхідності ретельного миття овочів та фруктів в домашніх умовах, а також, де це є доречним, здійснення їх термообробки перед вживанням.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома суб’єктів підприємництва! Про проведення регіонального навчального семінару для підприємців


В рамках проведення турів регіонами України за участю Офісу розвитку малого та середнього підприємництва, представників банків та Фонду розвитку підприємництва, з метою презентації програми «Доступні кредити 5-7-9%»,11 березня 2020 рокуу м. Краматорськ (Авангард-Хол, вул. Конрада Гампера, буд. №-А) о 10-00 годині відбудеться регіональний навчальний семінар для підприємців (орієнтовна програма заходу додається).


В рамках семінару буде проведено воркшоп для початківців «Як перетворити ідею в бізнес» та зустріч з представниками екосистеми розвитку підприємництва (бізнес-школи, асоціації, громадські організації, інкубатори тощо).


До участі у заході запрошуються представники діючого мікро- та малого бізнесу, підприємці-початківці, учасники екосистеми розвитку підприємництва.

 

Реєстрація за посиланням:

http://bit.ly/579Kramatorsk1103- для учасників-підприємців;
http://sme.gov.ua/579ecosystem/- для представників екосистеми підтримки підприємництва.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Про проведення Форуму ділових можливостей в Білорусі


В контексті підготовки до проведення Третього форуму регіонів України та Білорусі (м. Гродно, орієнтовно жовтень ц.р.) Посольство України в Республіці Білорусь спільно з Торгово-промисловою палатою України та Білоруською торгово-промисловою палатою організовують проведення01-02 квітня 2020 рокув м. Мінськ «Форуму ділових можливостей «Україна-Білорусь 2020» (далі – Форум).

 

Основною метою заходу  є ознайомлення представників українського малого та середнього бізнесу з особливостями виходу та роботи на білоруському ринку, практичним досвідом роботи українських компаній та бізнесменів в Республіці Білорусь, рекомендаціями щодо участі бізнесу в заходах Третього форуму регіонів України та Білорусі, інструментами захисту власних інтересів в досудовому порядку, а також розширення ділових контактів українського малого та середнього бізнесу в Республіці Білорусь.

Для цього заплановане проведення пленарного засідання, ділових переговорів з білоруською стороною, а також відвідування компаній, в тому числі спільного українсько-білоруського підприємництва – резидента Вільної економічної зони «Мінськ».

 

До перспективних напрямків українсько-білоруського ділового співробітництва на рівні малого та середнього бізнесу, зокрема, належать харчова та деревообробна промисловість, транспорт, будівництво, агропромисловий комплекс, ІТ-технології, туризм.

  Формування делегації бізнесових кіл та забезпечення їх участі в заході здійснює Торгово-промислова палата України (опис заходу, умови участі та контактні дані організаторів доступні за посиланням на сайті ТПП України -https://www.ucci.og.ua/events/forums-and-conferences/forum-dilovikn-mozlivostei-ukraina-bilorus-2020.


Реєстрація участі представників бізнесу у Форумі відбуватиметься до 05 березня 2020 року.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Міжнародна виставка-форум рибної індустрії та риболовного хобі в Україні «Fish Business Ukгаіnе 2020»


Державне агентство рибного господарства України запрошує представників бізнесу, науковців та інвесторів взяти участь у другій міжнародній виставці – форумі рибної індустрії та риболовного хобі в Україні «Fish Business Ukraine 2020» (далі - виставка).


Захід проходитиме з 17 по 19 березня 2020 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» за адресою: вул. Амстердамська, 1, с. Березівка, Київська область.


На виставці будуть представлені:

- сучасні інновації та технології в галузі рибного господарства та промисловості (аквакультура, морське та прісноводне рибальство, підприємства переробки та консервування водних біоресурсів, транспорт і обладнання для рибної галузі тощо);

- виробництво продуктів харчування рибного походження;

- обладнання та технології для зберігання сировини;

- рекреаційне рибальство (риболовне оснащення, плавзасоби, одяг, риболовні бази, риболовні господарства);

- торгівля (логістика, франшизи, банківський сектор, імпортери та експортери рибної продукції, рітейл);

- міжнародне співробітництво;

- науковий супровід рибної галузі, практичні розробки та освіта.


Заплановано проведення серії семінарів та конференцій, презентацій, обговорень перспектив розвитку рибного господарства України.


Детальну інформацію щодо участі у заході можна переглянути на офіційному сайті виставки (https://fishbiz.com.ua/). Контактна особа щодо організаційних питань - Наталія Фролова, начальник відділу роботи із засобами масової інформації Держрибагентства (тел.: (044) 484-63-25, (095) 078-17-35).Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Інформація про реєстрацію українських підприємств сектору легкої промисловості до участі в торговій місії до Данії!


Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики інформує про початок реєстрації на конкурсний відбір українських малих та середніх підприємств – експортерів сектору легкої промисловості для участі у Торговій місії до Данії, яка відбудеться з 02 по 05 березня 2020 року у містах Горсенс та Копенгаген.


Місія організована Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР), в рамках ініціативи ЄС EU4Business за підтримки Офісу з просування експорту України та Асоціації «Укрлегпром».


Метою торгової місії є створення торгових можливостей для українських виробників для виходу та/або розширення присутності компаній на ринку Данії через встановлення ділових контактів з потенційними партнерами шляхом проведення індивідуальних зустрічей у форматі Б2Б.


Місія орієнтована на виробників одягу, які працюють на давальницькій сировині та мають досвід пошиття дитячого одягу, верхнього одягу, одягу з трикотажу, спецодягу та корпоративного одягу.


До бізнес-делегації шляхом конкурсного відбору буде обрано 12 компаній, які отримають індивідуально організовані бізнес-зустрічі з потенційними партнерами в двох містах, заплановані іноземним консультантом для кожної компанії окремо; промоцію послуг компанії і вивчення торгових можливостей та трендів таргетованого ринку.


Вищезазначені послуги фінансуються ЄС у рамках ініціативи EU4Business та організовуються ЄБРР. Учасники самостійно покривають витрати на квитки, проживання, харчування, індивідуальні витрати.


Зареєструватись та дізнатися більше про умови участі у торговій місії до Данії можна за посиланням:https://preview.mailerlite.com/11b4k6.


Реєстрація триває до 20 листопада 2019 року.


Контактна особа: Юлія Котова ( +380635168474, E-mail:jkotova@fsr.org.ua) – організатор торгової місії, Проект «Консолідація експортного потенціалу МСБ та спрощення доступу до зовнішніх ринків».Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
05 грудня 2019 року в місті Краматорську пройде Національна практична конференція «Підприємництво в епоху глобальних змін: гра за новими правилами»


В рамках реалізації заходів Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Донецькій області на 2019-2020 роки, затвердженої розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 07.02.2019 № 120/5-19 (зі змінами), 05 грудня 2019 року проводиться Національна практична конференція «Підприємництво в епоху глобальних змін: гра за новими правилами».


Основною метою конференції є визначення пріоритетних напрямків підтримки та розвитку малого і середнього бізнес (далі – МСБ) для активізації його участі в процесі оновлення економіки Донецької області. Під час конференції обговорюватимуться наступні питання:

- аналіз існуючих проблем та перспектив розвитку МСБ пріоритетних галузей економіки;

- визначення пріоритетних напрямків, механізмів, інструментів державної та міжнародної підтримки та розвитку МСБ;

- надання сприяння по залученню інвестицій в МСБ;

- презентації ефективних практик та успішного досвіду з питань розвитку підприємництва та інше.


Конференція стане майданчиком для обміну досвідом, ефективним інструментом зміцнення існуючих і встановлення нових взаємовигідних зв’язків та ділових контактів.


До участі у конференції запрошуються представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, міністерств та профільних відомств, представники малого і середнього бізнесу, регіональні торгово-промислові палати, бізнес-асоціації і громадські організації, представники міжнародних організацій.


Місце проведення конференції – «Авангард – Хол» (м. Краматорськ, вул. Конрада Гампера 1, Сад Бернацького). Початок роботи конференції – о 10.00. Реєстрація учасників – з 9.00.


Запрошуємо прийняти участь у конференції представників малого і середнього підприємництва.


У разі прийняття участі у конференції обов’язкова реєстрація за посиланням:https://bit.Iy/2gF9tUo.


Додаткова інформація щодо участі у конференції за телефоном: (050)347-85-73; e-mail:oleg.bedzay@donetskcci.com;oleg.bedzay@gmail.com(контактна особа - Бедзай Олег Миколайович).Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома представників агропромислової та переробної галузі!


26-29 листопада 2019 року в м. Афінах (Грецька Республіка) пройде Грецько-Український бізнес-форум!


Зазначений захід відбуватиметься за участі ділових кіл Греції, Федерації підприємців Греції, торгових палат мм. Афіни та Пірей. Провідними напрямками форуму визначені аграрна, харчова промисловість, судноремонт/суднобудування, інновації.


Програмою форуму передбачені відвідання виробничих потенціалів мм. Патри та Ламія (аграрна, харчова, хімічна промисловості), а також зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування та бізнесменами.


Витрати на оренду приміщень для проведення бізнес-форуму та зустрічей, рекламу заходу, запрошення грецьких учасників беруть на себе Торгові палати мм. Пірей та Афіни як партнери з грецької сторони.


Витрати, пов’язані з перельотом, проживанням та харчуванням у Греції, здійснюються коштом українських учасників.


З української сторони співорганізатором заходу є громадська спілка «Міжнародний центр сприяння підприємництву».


Контактна особа:

Пахній Володимир, тел. 068 599 33 22, електронна пошта:icpe.ua@gmail.com.

Проект програми бізнес-форумудодається.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Експортні можливості для українських виробників харчових продуктів у Туреччини!


Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) в рамках ініціативи ЄС EU4Business запрошує українських малих та середніх підприємств в секторі агро та продуктів харчування до участі у практикумі «ABSORB ТУРЕЧЧИНА: Торгові можливості на ринку Туреччини для агросектору та виробників продуктів харчування».


Семінар відбудеться у м. Києві 30 жовтня 2019 року з 15.00 до 18.00 год.

Учасники практикуму дізнаються:

- Чим цікавий для українських компаній агросектору та виробників готових харчових продуктів ринок Туреччини: обсяг ринку, купівельна спроможність, тренди, аналіз споживачів, ключові гравці на ринку.

- Що потрібно знати, щоб експортувати агро/харчові продукти до Туреччини?

- Особливості бізнес-культури Туреччини.

- Програму та умови участі у Торговій місії до Туреччини для агросектору та виробників харчових продуктів (лютий 2020).

Спікери заходу:

Юлія Кревська, Координатор проектів, Група з фінансування та розвитку МСБ, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку

Бурак Пехліван, Голова International Turkish Ukrainian Business Association (TUİD), Туреччина.

Несе Секер (Nese Secer), Керуючий директор та засновниця Expatia Investment Consultancy, Туреччина.

Ірина Онікієнко, Організатор та керівник торгової місії до Туреччини, Проект «Консолідація експортного потенціалу МСБ та спрощення доступу до зовнішніх ринків», що фінансується в рамках ініціативи ЄС EU4Business та реалізується ЄБРР.


Модератор:

Мар’яна Каганяк, Керівник групи експертів Проекту «Консолідація експортного потенціалу МСБ та спрощення доступу до зовнішніх ринків», що фінансується в рамках ініціативи ЄС EU4Business та реалізується ЄБРР.


Робоча мова заходу: англійська, переклад не передбачено.


Зареєструватись на практикум та дізнатися більше про подію можна за посиланням:https://preview.mailerlite.com/w2n2m3.


Реєстрація триває до 27 жовтня 2019 включно!


Проект фінансується в рамках ініціативи ЄС EU4Business та реалізується ЄБРР.


Контактна особа:


Ірина Онікієнко, Організатор та керівник торгової місії до Туреччини, Проект «Консолідація експортного потенціалу МСБ та спрощення доступу до зовнішніх ринків», що фінансується в рамках ініціативи ЄС EU4Business та реалізується ЄБРРsme@fsr.org.ua.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома представників агропромислової галузі!


До відома суб’єктів господарської діяльності, представників агропромислової галузі!


Донецька державна сільськогосподарська дослідна станція Національної академії аграрних наук України запрошує на перший науково-виробничий форум Східного міжрегіонального наукового центру НААН України (далі – Східний МНЦ) «Розвиток аграрного сектора України крізь призму науки, освіти та виробництва», який відбудеться18 жовтня 2019 рокув Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва, Харківська область, Харківський район, с. Докучаєвське.


В рамках зазначеного форуму передбачається проведення виставки наукових досягнень учасників Східного МНЦ у фойє актової зали та фойє № 1 корпусу ХНАУ ім. В.В. Докучаєва.


Участь у науково-виробничому форумі можлива за умови надання заявки на електронні адреси:yuriev1908@gmail.comтаvasylishynstanislav@gmail.com.


З питань реєстрації та проведення зазначеного заходу необхідно звертатися за телефонами:


(099) 286-48-97– Буряк Юрій Іванович, виконавчий директор Східного МНЦ, заступник директора IP ім. В.Я. Юр’єва;


(099) 976-16-61– Василішин Станіслав Ігорович, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи ХНАУ ім. В.В. Докучаєва.


Програма першого науково-виробничого форуму, організаційні аспекти та заявка на участь додаються.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Для власників компаній в сфері бізнесу відбудеться II міжнародний форум «Кібербезпека. Захисти свій бізнес!»


Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради повідомляє.


16 жовтня 2019 року у м. Києві відбудеться ключова подія в сфері кіберзахисту – II міжнародний форум «Кібербезпека. Захисти свій бізнес!».


Форум відбудеться за підтримки Ради Національної безпеки та оборони України. Організатори Форуму – торгово-промислова палата України та Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.


Метою Форуму є обговорення поточного стану в сфері кіберзахисту в Україні, обговорення ефективних механізмів захисту, представлення кроків із створення Національної екосистеми кібербезпеки. Доповідачами Форуму стануть понад 30 профільних експертів з державних установ та бізнесу з України, США, Німеччини та Ізраїлю. Очікується понад 300 представників центральних та місцевих органів влади, державних підприємств і установ, освітніх закладів, бізнесу з усіх регіонів України та інших країн.


В рамках Форуму відбудеться спеціалізована виставка «Кібербезпека» за участю державних і приватних компаній, які представляють свої розробки в сфері кібербезпеки та захисту. Участь у Форумі безкоштовна за умови попередньої реєстрації за посиланням:https://cybersecurity.ciseventsgroup.com.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома представників агропромислової галузі!


Оголошено конкурс з визначення суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів


З метою забезпечення виконання вимог «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 року № 300 (зі змінами), обласною конкурсною комісією приймаються на розгляд заявки від суб’єктів господарювання агропромислового комплексу – претендентів на отримання права на часткову компенсації відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами у 2019 році.


Часткова компенсація надається на конкурсній основі суб’єктам господарювання агропромислового комплексу – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям за укладеними кредитними договорами.


Компенсації підлягають відсоткові ставки:

- за короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат;

- за середньостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.


Для участі у конкурсному відборі сільгосппідприємствам необхідно подати до департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації за адресою: м. Краматорськ, б. Машинобудівників, 20, 3 поверх, кабінет № 17заявкуза встановленою Мінагрополітики формою, затвердженою наказом від 01.07.2015 № 253 «Про затвердження форм документів та надання інформації щодо здійснення фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» та такідокументи:

- копію кредитного договору, посвідчену банком-кредитором або обслуговуючим банком, та копії додатково укладених договорів між позичальником та кредитором;

- довідку про банківські реквізити позичальника;

- виписку банку-кредитора або обслуговуючого банку про отримання позичальником кредиту;

- копію фінансової звітності за останній рік відповідно до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності” (додаток 1 “Баланс” (Звіт про фінансовий стан), форма № 2 “Звіт про фінансові результати” (Звіт про сукупний дохід), а для позичальників, які є юридичними особами та зареєстровані у поточному році, – за останній звітний період, що передує поданню заявки;

- довідку про відсутність (наявність) заборгованості з податків і зборів, видану відповідними органами державної фіскальної служби;

- копії документів про оплату товарів, робіт, послуг для підтвердження використання кредитних коштів на цілі;

- копію платіжного доручення, засвідченого банком-кредитором або обслуговуючим банком, про суму фактично сплачених позичальником відсотків за користування кредитом за відповідний період.


Ознайомитись з умовами отримання компенсації за кредитами можназа посиланням .Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Інформація для власників компаній в сфері бізнесу!


Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує.


12 грудня 2019 року у м. Київ (Міжнародний Виставковий Центр)відбудеться масштабнийвсеукраїнський захід «Топ-100 найкращих українських компаній. Працюй в Україні!», який ставитиме за мету презентувати та відзначити найбільш розвинені компанії країни у різних сферах та галузях.


Організатором даного заходу за підтримки державних органів влади, громадських організацій та недержавних міжнародних фондів виступає ГО «Підприємницький Клуб».


Бізнес-Форум "Топ-100 найкращих українських компаній" - це майданчик для діалогу влади та бізнесу. Захід не тільки об'єднує компанії з різних сфер діяльності, підприємців, представників влади, міжнародних інвесторів, але й ставить метою обговорити нагальні питання й визначити пріоритети в розвитку підприємництва в Україні.


Просимо Вас рекомендувати компанії (бажано із контактними даними), які можуть бути запрошені на захід за для презентації економічного потенціалу міста та отримання нагороди за вклад у розвиток економіки України.


Будемо вдячні за відповідь надану на електрону адресу відділу споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради:torgotdel@krm.gov.ua


Детальну інформацію щодо заходу можна отримати на сайтіhttps://top100.monet.kiev.ua/або за контактами +380731404016 / ukraine.eclub@gmail.comВідділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома представників агропромислової галузі!


На базі селекційного центру Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН (Харківська область, Харківський район, с. Елітне)05 липня 2019 рокувідбудеться науково-практичний семінар «День поля-2019», присвячений 140-річчю від Дня народження вченого селекціонера-рослинника, академіка В.Я. Юр’єва.


Реєстрація учасників науково-практичного семінару відбудеться 05.07.2019 року з 8-30 до 09-00 години.


Початок роботи науково-практичного семінару о 09-00 години.


Під час науково-практичного семінару учасники мають можливість ознайомитись зі здобутками колективу науковців, агротехнологічними та селекційними досягненнями Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, оглянути та ознайомитися з демонстраційно-технологічними посівами польових культур.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома землекористувачів м. Краматорська!


За відомостями Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області, погодні умови поточного року створили сприятливі умови для стрімкого росту небезпечного карантинного бур’яну - амброзії полиннолистої.


З метою недопущення розповсюдження карантинного бур’яну -амброзії полиннолистоїта запобігання алергічних захворювань серед населення, наполегливо рекомендуємотерміново провести обстеженнявсіх площ на територіях землекористувань та прилеглих ділянок з метою виявлення та ліквідації небезпечного карантинного бур’яну.


Для ліквідації шкідливої рослинності в межах населених пунктів та санітарних зонах населених пунктів використовувати виключномеханічні методи боротьбиз бур’янами. Враховуючи здатність амброзії до швидкого відновлення, для підвищення ефективності методу скошування, впроваджувати його рекомендується з періоду бутонізації амброзії - кінця червня, коли вона всі сили направляє на створення генеративних органів та має низьку здатність до відростання. Проводити скошування необхідно як можливо нижче, з залишенням над землею не більш 2 см стебла, щоб дійсно виключити створення нових пагонів, пилку, насіння.


Хімічний метод боротьби (використання гербіцидів), застосовують за межами населених пунктів у полях сівозмін, на землях вздовж автодоріг, залізниць та інших землях, згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні на 2019 рік» та дотриманням державних санітарних правил. При роботі з хімічними засобами боротьби з бур’янами чітко дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами.Особливу увагу звертаємо на недопущення отруєння бджіл.


Також важливим заходом боротьби з амброзією на землях сільськогосподарського призначення єдискування полівпісля завершення збирання зернових та зернобобових культур.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики


До уваги суб’єктів господарювання, щодо необхідності встановлення ділянок вільних від карантинних та шкідливих організмів!


З метою виконання фітосанітарних заходів країн партнерів України у міжнародній торгівлі, в т.ч. і міжнародних договорів України у сфері карантину рослин (зокрема країн Євросоюзу (ЄС), Європейського економічного союзу (ЄЕС), Китайської Народної Республіки, Туреччини) та з метою покращення фітосанітарного стану місць вирощування сільськогосподарської продукції та лісонасаджень при експорті об’єктів регулювання (зерна ячменю, сої, кукурудзи, лісо-пиломатеріалів та інших об’єктів) до цих країн,

необхідне підтвердження того, що об’єкти регулювання походять із зон, місць і (або) ділянок виробництва, вільних від певного карантинного організму.


Рішенням Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2016 року введені Єдині карантинні фітосанітарні вимоги, пред’явлені до підкарантинної продукції і підкарантин-ним об’єктам на митному кордоні і на митній території ЄЕС (Рішення № 157), затверджений Єдиний перелік карантинних організмів (Рішення № 158) та затверджені Єдині правила та норми забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу (Рішення № 159).


Дані Вимоги пред’являються до підкарантинної продукції, яка підлягає карантинному фітосанітарному контролю при експорті, та направлені на недопущення ввезення та розповсюдження на митній території ЄС,ЄЕС, КНР та Туреччини карантинних організмів.


З вищезазначеного, в період вегетації сільськогосподарських культур, суб’єктам господарювання необхідно звернутися до відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області для обов’язкового проведення систематичного моніторингу, обстеження земельних угідь, місць зберігання сільськогосподарської продукції на виконання статей 7, 28 Закону України «Про карантин рослин» та пункту 7 Порядку проведення огляду, обстеження, аналізу, знезараження та інспектування (оформлення фітосанітарного та карантинного сертифікатів) об’єктів регулювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 р. № 705.


Більш детальну інформацію Ви маєте можливість отримати за телефонами:


- О.А. Кайдан - головний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітар-ної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області,

т. (06264-5-10-36, 095-395-69-85)


- О.С. Дуйловський - провідний спеціаліст відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області,

т. (06264-5-10-36, 099-357-38-32).
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики


Про проведення Регіонального конкурсу молодіжного жіночого підприємництва!


Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики інформує про проведення III Регіонального конкурсу молодіжного жіночого підприємництва «Чому я обираю власний бізнес» з 1 березня по 19 вересня 2019 року.


Організатором Конкурсу виступає Донецька торгово-промислова палата за підтримки Німецько-українського партнерського проекту торгово-промислових палат «KVP Ukraine».


Основною метою Конкурсу є пошук та нагородження молодих підприємниць, які мають конструктивне бачення власних можливостей та ринкового оточення, а також впевненість у реалізації власних бізнес-ідей. Це молоді жінки у віці від 18 до 35 повних років, які проживають на території Донецької області та бажають розвивати свою бізнес-ідею.


Конкурс проводиться у наступних номінаціях: «Виробництво», «Сфера послуг», «Сімейний бізнес».


У 2019 році Конкурс проходить втретє. За два роки у Конкурсі прийняло участь 37 жінок, які написали свої бізнес-проекти, з них обрано 6 переможниць.


Прийом заявок розпочато 1 березня 2019 року.


Реєстрація та заповнення профілю учасниць за посиланням:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdAN3IW1IjzdOTEYWfniXamUwAbKE1kZiGlGaPtG2pAHjlWCg/viewform.


Нагородження відбудеться на Бізнес-форумі «Business4Women» 19 вересня 2019 року в Маріуполі.


Контактні особи:

Наталя Іванова+380 50 471 44 40natali.dcci@gmail.com

Аріна Казілова+380 95 550 09 19arina.kazilova@gmail.com
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики


Керівникам сільськогосподарських підприємств, спеціалістам та уповноваженим трудових колективів з питань охорони праці!


Під час проведення весняно-польових робіт та робіт зі збирання врожаю в агропромисловому комплексі України значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних з посівною кампанією, зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, в т.ч. за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогос-подарських робіт протягом доби тощо.

За результатами проведеного аналізу виробничого травматизму зі смертельними наслідками за останні три роки, більше половини кількості потерпілих отримали травми під час вирощування зернових, технічних та інших культур.

На березень-серпень припадає близько 65 відсотків важко травмованих, в т.ч. зі смертельними наслідками серед загальної кількості потерпілих у сільському господарстві.

Найчастіше (понад 60 відсотків) нещасні випадки трапляються безпосередньо на полях та дорогах.

З аналізу актів розслідування нещасних випадків за формою Н-1 з’ясовано, що серед причин виробничих травм, які призвели до летальних наслідків, основними були:

- порушення Правил дорожнього руху (близько 30 % від загальної кількості порушень);

- порушення трудової і виробничої дисципліни (близько 25 % від загальної кількості порушень);

- порушення вимог безпеки праці під час експлуатації транспортних засобів та обладнання (понад 15 % від загальної кількості порушень).

Серед інших причин нещасних випадків стали допуск до роботи без проведення відповідного навчання та перевірки знань з питань охорони праці, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, а також численні технічні причини: конструктивні недоліки, недосконалість технологічних процесів, незадовільний технічний стан машин, сільськогосподарської техніки і обладнання тощо.

Виходячи з аналізу причин і обставин виробничого травматизму за останні три роки та враховуючи рекомендації комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві, ефективними заходами профілактики можуть стати:

посилення трудової та виробничої дисципліни;

належна організація проведення відповідних інструктажів, навчання та перевірки знань з питань охорони праці;

забезпечення безпечної експлуатації машин, сільськогосподарської техніки та виробничого обладнання;

передбачення технологічної перерви для працівників протягом 20-30 хвилин після кожних 3-4 годин роботи зі встановленням оптимального графіку обідньої перерви;

проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників;

забезпечення працівників відповідними засобами індивідуального захисту;

забезпечення ефективного та дієвого контролю за станом охорони праці;

дотримання правил дорожнього руху тощо.

Зазначені та подібні заходи не вимагають від власників підприємств значних фінансових, трудових, матеріальних витрат, в той же час сприятимуть збереженню життя і здоров’я працюючих, зменшенню матеріальних і моральних збитків.
Міністерство аграрної політики та продовольства України


Рекомендації щодо попередження виробничого травматизму під час проведення весняно - польових робіт


1. Наполегливо рекомендуємо роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств інженерам з охорони праці під час проведення розпалу весняно-польових робіт:

- посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році;

- організувати роботу згідно Правил з охорони праці в сільськогосподарському виробництві;

- дотримуватись нормативних актів з охорони праці;

- організувати навчання працюючих безпечним методам роботи;

- провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;

- забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;

- відвести місце для відпочинку , споживання їжі та паління;

- не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;

- не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці;

- провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;

- для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;

- заміняти, регулювати та очищати робочі органи машини дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора , після того, як будуть опущені , або встановлені на підставки, робочі органи;

- не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;

- під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією;

- причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують дану машину , із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій;

2. При підготовці поля до посіву:

- вибрати і вивезти каміння, засипати ями та інші перешкоди;

- проробити контрольні борозни;

- відбити поворотні смуги;

- відзначити місця для відпочинку.

Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Робітник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора до машин, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста.

Тракторист повинен вести трактор на пониженій передачі на малих оборотах двигуна, без ривків, слідкувати за діями зчіпками і весь час тримати ногу на педалі головної муфти зчеплення. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і виключеній передачі.

Сівалки і посадкові машини повинні мати:

- перила за спиною сівальника – на висоті одного метра, якщо причіплені борони котки, шлейфи, тощо;

- захисні огородження зубчатих і ланцюгових передач;

- пристосування для очищення робочих органів;

- двосторонню сигналізацію.

Завантаження сівалок посівним матеріалом та добривами повинне виконуватись тільки при допомозі механічної заправки. При застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, в подальшому витримати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів.

На навісних сівалках робота сівальника забороняється. Обслуговування одним працюючим більше однієї сівалки забороняється. Сівальник під час виконання робіт повинен бути одягнений в спецодяг, спецвзуття, використовувати ЗІЗ (захисні окуляри і респіратори).

Забороняється сівальнику під час руху агрегату переходити з сівалки на сівалку, сидіти на насіннєвих ящиках, працювати при знятих огорожах, очищати руками робочі органи.

Разом з тим, звертаємо особливу увагу роботодавців на заборону застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці. Також забороняється залучати неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Наразі, необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських формувань безпечних умов праці найманих працівників, здійснення належного контролю за підлеглими працівниками та суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки.
Відділ споживчого ринку, підприємництва
та регуляторної політики

Засідання «круглого столу» з питань підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти


14 березня у виконавчому комітеті Краматорської міської ради відбулось засідання у форматі «круглого столу» з питань підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти.


У зустрічі прийняли участь представники малого і середнього підприємництва, професійно-технічних і вищих навчальних закладів міста, фахівці Краматорського міського центру зайнятості, управління з питань праці ГУ Держпраці у Донецькій області, відділення ТПП в м. Краматорську, спеціалісти відділу споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики.


У вересні 2018 року розпорядженням Кабінету Міністрів України схвалено Концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти. Вона передбачає партнерство між навчальними закладами і роботодавцями в підготовці і працевлаштуванні кадрів. Запровадження дуальної форми навчання має на меті здолання проблеми зношеності обладнання в закладах вищої і професійної освіти. Дасть можливість роботодавцям включитися в процес підготовки, а не перенавчання випускників.


Впродовж заходу учасники обговорювали можливість запровадження в місті елементів дуальної системи освіти (навчаєшся та одразу працюєш за спеціальністю, яку опановуєш) за окремими спеціальностями. Під час проведення зустрічі були обговорені законодавчі акти, які регулюють правові відносини у сфері трудового законодавства.


Зустріч пройшла у форматі дієвого діалогу. Підприємці висвітлили проблеми, з якими стикається бізнес в підборі кадрів та перспективи розвитку. За результатами зустрічі було окреслено кроки подальшої співпраці з впровадження елементів дуальної системи освіти в місті Краматорську.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До уваги суб’єктів господарювання, які планують експорт об’єктів регулювання у 2019 році !


З метою виконання фітосанітарних заходів країн партнерів України у міжнародній торгівлі, в т.ч. і міжнародних договорів України у сфері карантину рослин (зокрема країн Євросоюзу (ЄС), Європейського економічного союзу (ЄЕС), Китайської Народної Республіки, Туреччини) та з метою покращення фітосанітарного стану місць вирощування сільськогосподарської продукції та лісонасаджень при експорті об’єктів регулювання (зерна ячменю, сої, кукурудзи, лісо-пиломатеріалів та інших об’єктів) до цих країн, необхідне підтвердження того, що об’єкти регулювання походять із зон, місць і (або) ділянок виробництва, вільних від певного карантинного організму.


Рішенням Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2016 року введені Єдині карантинні фітосанітарні вимоги пред’явлені до підкарантинної продукції і підкарантинним об’єктам на митному кордоні і на митній території ЄЕС (Рішення № 157), затверджений Єдиний перелік карантинних організмів (Рішення № 158) та затверджені Єдині правила та норми забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу (Рішення № 159).


Дані Вимоги пред’являються до підкарантинної продукції, яка підлягає карантинному фітосанітарному контролю, та направлені на недопущення ввезення та розповсюдження на митній території ЄС, ЄЕС, КНР та Туреччини карантинних організмів.


У разі експорту в 2019 році об’єктів регулювання, необхідно звернутися до відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області для встановлення площ статусу місця виробництва, або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів шляхом планування та організації заходів по проведенню карантинних фітосанітарних обстежень (в розрізі культур, насаджень), які проводяться відповідно до методики в період вегетації сільськогосподарських культур.


Більш детальну інформацію Ви маєте можливість отримати за телефонами:


- головний спеціаліст відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області – О.А. Кайдан,

т. (06264-5-10-36, 095-395-69-85);


- провідний спеціаліст відділу фітосанітарних заходів на кордоні Управління фіто-санітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області – С.С. Дуйловський,

т. (06264-5-10-36, 099-357-38-32).
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома представників агропромислової галузі!


В рамках проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» 21 лютого 2019 року у м. Краматорську відбудеться семінар для керівників та бухгалтерів невеликих фермерських господарств (із земельним банком 100 - 2000 га) на тему «Підвищення фінансової грамотності агровиробників та поширення інформації про інструмент аграрних розписок серед цільової аудиторії».


Семінар відбудеться в приміщенні Донецького центру розвитку місцевого самоврядування за адресою: м. Краматорськ, вул. Дружби, 6.


З питань прийняття участі в події звертайтеся до відділу споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради за тел: (06264) 85562.


Програма тренінгу додається.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома суб’єктів підприємництва та мешканців міста!


Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує.


Верховною Радою України 22.03.2018 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових» № 2376-VIII (далі – Закон). Положення вказаного вище Закону надають органам місцевого самоврядування повноваження встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений рішенням таких органів час доби в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та встановлюють адміністративну відповідальність за недотримання встановлених заборон.


На реалізацію положень Закону, з метою попередження правопорушень та злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння, захисту мешканців міста від негативного впливу шуму на стан здоров’я та відпочинок у нічний час, досягнення балансу інтересів органів місцевого самоврядування, мешканців міста, суб’єктів господарювання і було розроблено проект рішення Краматорської міської ради «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території міста Краматорська у визначений час доби».


В ході пленарного засідання чергової сесії 30.01.2019 року депутати Краматорської міської ради підтримали вищезазначений проект рішення.


Даним рішенням забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території міста Краматорська з 23-00 до 8-00 години щодня.


Рішення набуває чинності з дня його оприлюднення на офіційному веб-сайті Краматорської міської ради з 04.02.2019 року.


Дія даного рішення поширюється на всіх суб’єктів господарювання на території міста Краматорська, які мають діючу ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та здійснюють торгівлю ними.


Контроль за дотриманням суб’єктами господарювання встановлених заборон продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території міста Краматорська з 23-00 до 8-00 години покладено на Краматорський відділ поліції (згідно статті 156 КУпАП).


Суб’єктам господарювання, на яких розповсюджується дія зазначеного рішення, рекомендується інформувати відвідувачів, в будь-який зручний для них спосіб, про встановлену заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у визначений рішенням час доби. Наприклад, шляхом розміщення в приміщенні магазину на видному для покупців місті інформаційного оголошення про заборону продажу алкогольних напоїв відповідно до прийнятого рішення або проведення періодичних трансляцій аудіооголошень в супермаркетах.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома представників агропромислової галузі!19 лютого 2019 року у м. Києві, на території Міжнародного виставкового центру, Броварський проспект 15, відбудеться Х Голландсько - український агробізнес форум з професійного картоплярства, який присвячений обговоренню ситуації на ринку картоплі України і визначенню пріоритетних напрямів розвитку галузі та можливостей для українських виробників.


Участь у заході безкоштовна, за умови попередньої реєстрації за посиланням:http://ucab.ua/ua/pres_sluzhba/anonsi_podiy/x_gollandskoukrainskiy_agrobiznes_forum_z_profesiynogo_kartoplyarstva_1593


З питань участі у заході звертатись за телефонами:

+38(044) 236-21-10, +38(044) 236-21-13.


Агробізнес форум з картоплярства_19.02.2019р.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
За інформацією Посольства України в Ісламській Республіці Іран, у період з 22 по 25 січня 2019 року, у м. Шираз (Ісламська Республіка Іран) заплановано проведення 21-ї Міжнародної харчової виставки.


Виставка «21 st International Exibitionof sFood 2019» присвячена продуктам харчування, їх обробці, приготуванню та упаковці, в також суміжним сферам промисловості.


Організатором виставкового заходу виступає іранська компанія «Barsaz Rooydad Pars Co», яка запрошує українські компанії, спеціалістів та підприємців взяти участь у зазначеному заході.


Контакти організатора: м. Тегеран, вул. Сомає, буд. 16, вул. Хансарі, буд. 16; тел.: +9821-40882012(5), факс: +9821-88301806, e-mail:info@ifoodexpo.com; веб-сайт:http://shiraz.ifoodexpo.com/en/.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома суб’єктів підприємництва!


Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує про започаткування нового формату Програми Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини для менеджерів«Fit  for Partnership  with Germany»(далі – Програма), яка спрямована на стимулювання розвитку українського бізнесу, економічне співробітництво між Україною та Німеччиною, соціально-економічний розвиток регіонів та сприяє:

- виходу українських  підприємств  на міжнародні ринки;

- підвищенню конкурентоспроможності українських підприємців;

- вдосконаленню компетенцій українських менеджерів у сфері зовнішньоекономічної діяльності.


До участі запрошуються управлінці середньої та вищої ланки підприємств, підприємці, які займаються дослідженнями та розробками новітніх технологій, інноваційних стартапів, ІТ для Індустрії 4.0.


Зокрема, за напрямами:
дигіталізація підприємств та виробництва (Digital factory, Smart Manufacturing);
роботизація на виробництві та в сфері послуг, промислова автоматизація;
адитивне виробництво (ЗD-друк);
нові матеріали;
масова кастомізація;
безпілотний транспорт – автомобілі, навантажувачі, літальні апарати,їх застосування, у тому числі, в промисловості та сільському господарстві;
смарт фармінг;
смарт енергоефективність, технології зберігання та передачі даних;
інтернет речей та послуг;
комунікації та зв'язок;
Big Data;
Блокчейн;
робота з інформацією;
штучний інтелект.


Термін подання документів для участі у цьому напрямку завершується 14 січня 2019 року. Для участі у бізнес-візиті до Німеччини учасникам необхідне володіння англійською мовою.


Актуальна і детальна інформація щодо даного напрямку Програми розміщена за посиланням:https:/bit.ly/2rjxMV8. Загальна інформація щодо участі у Програмі – за посиланням: https:/bit.ly/2FAgVHz.


Координаторами та виконавцями Програми в Україні є Німецьке товариство з міжнародного співробітництва та Мінекономрозвитку. До реалізації Програми в Україні також залучено регіональні партнерські платформи Програми, їх перелік розміщено за посиланням: https:/bit.ly/2zzlhEG.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома керівників фермерських господарств!


З метою формування єдиного реєстру фермерських господарств – одержувачів державної підтримки Асоціацією фермерів та приватних землевласників України за підтримки Мінагропо-літики розроблено картку фермера.


Для отримання доступу до заповнення картки фермера необхідно отримати промокод.


Реєстрація за посиланням:https://farmer.agrianalytica.com/register_reg.


Інформацію щодо реєстрації можна отримати за телефонами:

(097) 578-46-51; (050) 914-35-43.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома всіх суб’єктів господарювання агропромислового комплексу всіх форм власності!


Доводимо до Вашого відома, шо постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2018 № 918 «Про визначення таким, що втратив чинність, пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 254» знято обмеження щодо можливості у 2018 році отримувати компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами лише позичальниками, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн.грн.


Прийняття постанови надає можливість всім суб’єктам господарювання, які відповідають умовам Порядку використання коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2015 № 300, скористатись програмою державної підтримки за залученими в банках коротко- та середньостроковими кредитами.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома керівників фермерських господарств!


Постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 року № 911 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» (далі - Постанова), внесені зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (далі - Порядок), а саме:


п.8 Постанови передбачено доповнити Порядок пунктами 11-1 і 11-2 такого змісту:


“11-1. Новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після його створення, але не раніше 1 січня 2016 р.) виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3000 гривень на 1 гектар, але не більше 60000 гривень на одне фермерське господарство.


Для отримання бюджетної субсидії новостворені фермерські господарства подають регіональним відділенням Укрдержфонду заявку та підтвердні документи, передбачені пунктом 6 цього Порядку.


Регіональні відділення Укрдержфонду формують реєстри новостворених фермерських господарств, яким виділяється бюджетна субсидія, і подають їх до 10 числа поточного місяця Укрдержфонду у паперовому вигляді та в електронній формі.


Реєстр новостворених фермерських господарств, яким виділяється бюджетна субсидія, містить інформацію про повне найменування, код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи або документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті) фізичної особи - підприємця; площу земель сільськогосподарського призначення; суму коштів, що підлягає виплаті.


Укрдержфонд формує зведений реєстр, який подає до 15 числа поточного місяця Мінагрополітики.


Мінагрополітики погоджує до 20 числа поточного місяця на підставі наданого Укрдержфондом реєстру новостворених фермерських господарств, яким виділяється бюджетна субсидія, розподіл бюджетних коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті для фінансової підтримки фермерських господарств за відповідним напрямом, та перераховує кошти до Укрдержфонду у межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань.


Укрдержфонд протягом п’яти робочих днів з дати отримання коштів від Мінагрополітики перераховує їх на поточні рахунки новостворених фермерських господарств та протягом двох робочих днів інформує Мінагрополітики про перерахування коштів.


11-2. Фермерським господарствам, передбаченим пунктом 3 цього Порядку (крім новостворених), у 2018 році виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, в розрахунку на одного члена фермерського господарства (який станом на 1 січня 2018 р. був та на період отримання бюджетної субсидії є членом фермерського господарства). Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30000 гривень.


Для отримання бюджетної субсидії фермерські господарства, зазначені в абзаці першому цього пункту, подають регіональним відділенням Укрдержфонду заявку та підтверджені документи, передбачені пунктом 6 цього Порядку.


Регіональні відділення Укрдержфонду формують реєстри фермерських господарств, яким виділяється бюджетна субсидія, та подають їх до 10 числа поточного місяця Укрдержфонду у паперовому вигляді та в електронній формі.


Реєстр фермерських господарств, яким виділяється бюджетна субсидія, містить інформацію про повне найменування, код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи або документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті) фізичної особи - підприємця; площу земель сільськогосподарського призначення; суму коштів, що підлягає виплаті.


Укрдержфонд формує зведений реєстр, який подає до 15 числа поточного місяця Мінагрополітики.


Мінагрополітики погоджує до 20 числа поточного місяця на підставі наданого Укрдержфондом реєстру фінансової підтримки фермерських господарств розподіл бюджетних коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті для фінансової підтримки за відповідним напрямом, та перераховує кошти до Укрдержфонду у межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань.


Укрдержфонд протягом п’яти робочих днів з дати отримання коштів від Мінагрополітики перераховує їх на поточні рахунки фермерських господарств та протягом двох робочих днів інформує Мінагрополітики про перерахування коштів.”


Довідки за телефонами: 0502631010 – директор Донецького відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Литвин Вадим Олександрович; 0664207880 – спеціаліст Рудик Антоніна Володимирівна.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До уваги суб’єктів промислового бізнесу регіону!11 грудня 2018 рокуТПП України ініціює проведення черговоїконференції «Нова індустріалізація: спільні дії Уряду та бізнесу», за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, для обговорення одного з найактуальніших на сьогоднішній день питань, а саме:«Як провести успішну індустріалізацію України в умовах дефіциту фінансування».


15 грудня 2017 року  ТПП України започаткувала нову українську платформу для ефективного діалогу між бізнесом і представниками влади для вирішення актуальних питань щодо подальшого промислового розвитку країни. За сприянням МЕРТ та низки партнерів була проведена конференція «Нова індустріалізація: виклики, можливості та перспективи для України».


Під час Конференції були обговорені численні складові системної промислової політики, необхідної для проведення нової індустріалізації в Україні та підготовлено низку пропозицій до проектів нормативно-правових документів Уряду, насампередпроекту «Стратегії розвитку промислового комплексу України».


Головним лейтмотивом заходустала побудова в Україні інноваційної промислово-аграрної моделі розвитку держави (всупереч намаганням нав’язування нам моделі «супераграрної країни»).


Попри це,від бізнесу надходять звернення з питань, що продовжують залишатися актуальними. На їх переконання, «Ахіллесовою п‘ятою» для проведення нової індустріалізації стає обмеженість джерел (державних, іноземних, приватних) фінансування та доступність до них малого та середнього бізнесу, що не дозволяє в повній мірі реалізувати конкретні бізнес-проекти в Україні, розраховані на середньо- та довгострокову перспективу (до 10 років).


Однією з тем є захист прав та інтересів бізнесу. У зв’язку з цим планується обговорити дану тему, пов’язуючи її з прийнятим Законом України від 16.11.2017 № 2213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» (т.зв. «Маски-шоу стоп»), якому у грудні 2018 року виповнюється рік.


Враховуючи зазначене,запрошуємопредставників промислового бізнесу регіону взяти участь у Конференції (проект програми додається).


Реєстраціявідбудеться на сайтіТПП України з 01.11.2018 до 09.12.2018 до 15.00, або за електронною адресою:gov-zed@ucci.org.ua.


Контактні особиТПП України, тел. 584-28-19:

П’ятницький Д.В.pdv-zed@ucci.org.ua

Барсук О.А.bea-zed@ucci.org.ua

Гордина О.В.gov-zed@ucci.org.ua
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома суб’єктів підприємництва!


Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує:


28 листопада 2018 року о 10-00у м. Бахмут (за адресою: вул. Садова, 78-А у приміщенні Горлівського інституту іноземних мов, ауд.412) відбудетьсясемінар-тренінг «Використання альтернативних методів вирішення спорів/конфліктів, діючих програм та наявних в регіоні послуг з медіації».


Семінар-тренінг покликаний ознайомити учасників з більш ефективними механізмами вирішення спорів, які виправдали себе в інших країнах, чим досягти покращено для суспільства, бізнесу, сторін конфлікту в частині економії часу та коштів, повної конфіденційності, можливості впливати на результат та зберегти ділові та партнерські взаємовідносини, гарантії виконання прийнятого рішення, тощо, та крім того, забезпечення зняття емоційної напруги у конфлікті та регіоні тощо. За час семінару буде проведено ознайомлення та відпрацювання деяких методів вирішення спорів та проведено практичні заняття.


Для отримання більш детальної інформації про семінар-тренінг звертатись за телефонами: +38(050)-460-7771, e-mail: elena.zhornyk@gmail.com – пані Олена Жорник, +38(050)-962-36-35, e-mail: gaddar.266@gmail.com – пані Марина Акімченкова.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома суб’єктів підприємництва машинобудівної галузі!З 20 по 23 листопада 2018 рокуна території Міжнародного виставкового центру (МВЦ, м. Київ, Броварський проспект, 15, павільйони № 1,2,3, входи № 18*С, 2*А, 3*А, 3*С з боків станції метро «Лівобережна» та р. Дніпро відповідно) відбудетьсяXVII Міжнародний промисловий форум-2018– головна подія машинобудівної галузі України.


Міжнародний промисловий форум, присвячений питанням розвитку науково-промислового потенціалу машинобудування проводиться у складі спеціалізованих виставок:
Металообробка (металообробні технології, обладнання та інструмент)
Укрлитво (обладнання та технології для ливарного виробництва)
Укрзварювання (технології, обладнання та матеріали для зварювального виробництва)
Гідравліка. Пневматика
Підшипники
Підйомно-транспортне, складське обладнання
УкрПромАвтоматизація (автоматизація виробництва)
Зразки, стандарти, еталони, прилади (контрольно-вимірювальні прилади, метрологія, сертифікація, лабораторне обладнання)
Безпека виробництва (охорона праці, засоби захисту, безпека робочої зони)
УкрВторТех (комісійна техніка та обладнання).


Організатор форуму – ТОВ «Міжнародний виставковий центр».


Свою участь у XVII Міжнародному промисловому форумі підтвердили близько 350підприємств, які продемонструють новітню продукцію з 32 країн світу для переоснащення виробничих потужностей, перш за все, машинобудівної галузі. Усе обладнання працюватиме в режимі реального часу.


У рамках Форуму будуть представлені колективні експозиції з Китайської Народної Республіки, Туреччини, Чеської Республіки.


Пропонуємо підприємствам (установам) міста розглянути можливість відвідування XVII Міжнародного промислового форуму-2018 та ознайомитися з експозиціями за тематичними розділами. Вхід на виставку безкоштовний.


Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами: (044) 201-11-65, 201-11-58, 201-11-56 та на веб-сторінці: www.iec-expo.com.ua.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома суб’єктів малого і середнього підприємництва!Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує:


В рамках реалізації заходів регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Донецькій області на 2017-2018 роки, затвердженої розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 27.03.2017 № 266 (зі змінами), 06 грудня 2018 року проводиться національна практична конференція «Малий і середній бізнес Донеччини: наявні можливості та перспективи сталого розвитку».


Основною метою конференції є визначення пріоритетних напрямків підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу (далі – МСБ) для активізації його участі в процесі оновлення економіки Донецької області. Під час конференції обговорюватимуться наступні питання:

- аналіз існуючих проблем та перспектив розвитку МСБ пріоритетних галузей економіки;

- визначення пріоритетних напрямків, механізмів, інструментів державної та міжнародної підтримки та розвитку МСБ;

- надання сприяння по залученню інвестицій в МСБ;

- презентації ефективних практик та успішного досвіду з питань розвитку підприємництва та інше.


Конференція стане майданчиком для обміну досвідом, ефективним інструментом зміцнення існуючих і встановлення нових взаємовигідних зв’язків та ділових контактів.


До участі у конференції запрошуються представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, міністерств та профільних відомств, представники малого і середнього бізнесу, регіональні торгово-промислові палати, бізнес-асоціації і громадські організації, представники міжнародних організацій.


Місце проведення конференції – «Авангард-Хол» (м. Краматорськ, вул. Конрада Гампера, 1, Сад Бернацького). Початок роботи конференції – о 10-00. Реєстрація учасників – з 9-00.


Запрошуємо прийняти участь у конференції та повідомити на електронну адресу відділу споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики міської ради:torgotdel@krm.gov.uaпро участь не пізніше 22.11.2018 року.


У разі прийняття участі у конференції обов’язкова реєстрація за посиланням:http://bit.ly/2EAupT6.


Додаткова інформація щодо участі у конференції за телефоном: (050) 347-85-73; E-mail:oleg.bedzay@donetskcci.com;oleg.bedzay@gmail.com(контактна особа – Бедзай Олег Миколайович).
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома керівників агропромислових підприємств всіх форм власності та власників пасік м. КраматорськаУ зв’язку із масовими випадками отруєння бджіл на території всіх областей України, для забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних та юридичних осіб, які займаються бджільництвом та запобігання матеріальних збитків, як власників пасік від загибелі бджіл та утилізації не доброякісного та небезпечного меду, так і агрофірм від штрафних санкцій, судових витрат та матеріальних компенсацій, виконком Краматорської міської ради надає інформацію щодо проведення реєстрації, розміщення пасіки та впровадження відповідних заходів під час проведення обробітків сільськогосподарських угідь засобами захисту рослин.


Необхідно дотримуватися та чітко виконувати вимоги нормативно-правової бази:


- Порядок реєстрації пасік, затверджений наказом Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук від 20.09.2000 № 184/82;


- Закон України «Про бджільництво»;


- Закон України«Про захист рослин»;


- Закон України «Про пестициди і агрохімікати»;


- наказ Мінагрополітики України і НААН «Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва» від 20.09.2000 № 184/82;


- Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини № 9 від 30.01.2001р.;


- ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» від 03.08.1998р.,


- ДСП № 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України» від 18.12.1996р.


Що потрібно знати власникам пасік!


- Пасіка, в незалежності від форми власності, повинна мати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки та бути зареєстрована як оператор ринку.


- Фізичні та юридичні особи розміщують пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно до ветеринарно-санітарних правил.


- Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.


- Розміщення пасік на землях лісового фонду здійснюється безоплатно з урахуванням вимог Лісового кодексу України.


- Перевезення (кочівля) пасік до медоносних угідь здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил за погодженням з власниками або користувачами земельних ділянок.


- пасіки необхідно розміщувати у благополучній щодо заразних хвороб бджіл місцевості, у сухих, освітлених сонцем, захищених від вітрів місцях, на відстані не ближче 500 м від шосейних доріг і залізниць, пилорам, високовольтних ліній електропередач, не менше 1 км від тваринницьких і птахівницьких будівель і 5 км від воскопереробних заводів, підприємств кондитерської і хімічної промисловості, аеродромів, військових полігонів, радіолокаційних, радіо- і телетрансляційних станцій та інших джерел мікрохвильового випромінювання. Відстань від товарної пасіки до репродуктивної і карантинної повинна бути не менше 7 км. Пасіка повинна бути огороджена огорожею висота якої не менше 2,5 метрів;


- отримати дозвіл (ветеринарне свідоцтво або довідка) на перевезення бджолосімей, медозбір і запилення сільськогосподарських культур (усередині адміністративного району надає головний ветеринарний лікар, а під час перевезення в інші райони – Головне управління Держпродспоживслужби області). Міжобласні перевезення проводяться за узгодженням із відповідними Головним управліннями Держпродспоживслужби областей;


- до перевезення на медозбір бджолосім'ї підлягають на місці клінічному дослідженню, профілактично-лікувальним обробкам з одночасним лабораторним дослідженням матеріалу з пасік, а вулики - дезінфекції і дезакаризації. Результати досліджень і зведення про обробки бджолосімей вносяться у ветеринарно-санітарний паспорт пасіки;


- при прибутті на місце кочівлі необхідно повідомити орган державної ветеринарної медицини району (міста) та надати ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасіки;


- Про захворювання або загибель бджолиних сімей бджолярі незалежно від форми власності пасік зобов'язані негайно повідомити фахівця ветеринарної медицини, який обслуговує господарство (населений пункт).


Що потрібно знати агропромисловим підприємствам!


При застосуванні пестицидів за допомогою наземної апаратури:


- обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне);


- зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м.;


- асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», доповненнями до «Переліку...»;


- обробка рослин та інших об'єктів повинна здійснюватися суворо за показаннями з обов'язковим врахуванням економічної межі шкідливості, ступеню розвитку хвороб рослин і бур'янів, а також прогнозу погоди;


- всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних повітряних потоках;


- завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств повинна сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки методи застосування пестицидів;


- у період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи;


- категорично забороняється приготування розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації;


- до місць обробок розчини пестицидів повинні доставлятися в спеціальних ємкостях, заправка і завантаження апаратів не повинні супроводжуватися протіканням або розсипанням пестицидів.


При виконанні авіаційних робіт:


- дозволяється використовувати повітряні судна (літаки, вертольоти, надлегкі літальні апарати - НЛА), які зареєстровані в державному реєстрі повітряних суден цивільної авіації України та мають сертифікат на право виконання авіаційно-хімічних робіт;


- авіаційним методом можуть бути застосовані тільки ті пестициди і агрохімікати, що пройшли державну реєстрацію і включені в «Перелік препаратів, дозволених до авіаційного застосування в Україні»;


- для виконання робочих польотів при авіаційному застосуванні пестицидів в сільському і лісовому господарстві повинні використовуватись постійні, а при їх відсутності - тимчасові аеродроми і гвинтодроми сільгоспавіації, які мають санітарний паспорт або дозвіл на право експлуатації;


- заплановані для авіаційних обробок сільськогосподарські і лісові угіддя повинні бути занесені на карти-схеми земле лісокористування;


- проекти авіаційно-хімічних робіт подаються на погодження до територіальних управлінь Головного управлінням Держпродспоживслужби не пізніше, ніж за 10 діб до початку робіт;


- за три доби до початку проведення авіаційних обробок замовник робіт повинен здійснити запобіжні заходи: оповістити населення про місце, терміни і час проведення авіаційного обробітку пестицидами та агрохімікатами, встановити спеціальні попереджуючі знаки на відстані 300 метрів від площ, що обробляються;


- застосування пестицидів авіаційним методом в сільському господарстві повинно здійснюватися в ранкові та вечірні години дня, при швидкості руху повітря, що не перевищує - 3 м/с (дрібнокрапельне обприскування) і 4 м/с (крупнокрапельне обприскування), температурі повітря не вище +220 С, робоча висота над об'єктом обробки повинна бути не менше 3 м.


Забороняється проведення обробіток пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових угідь, які розташовані ближче: 5 км. від місця постійного перебування медоносних пасік; 2 км. від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин; 1 км. від населених пунктів, ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників тощо.


При виконанні робочих польотів командиру повітряного судна забороняється виконувати польоти з завантаженими баками над населеними пунктами і водними об’єктами.


При усіх видах обробітку!


Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.


До уваги бджолярів!


Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.


Строки ізоляції бджолиних сімей залежить від ступеня токсичності і періоду збереження активності пестицидів на рослинах. Вони можуть збільшуватися на 1-2 дні при зниженні температури і збільшенні вологості повітря відносно прийнятих норм в даній зоні. Більшість пестицидів втрачають свою токсичність і стають безпечними для бджіл через 3 доби після обробки рослин.


Після закінчення строку детоксикації рослин відкривають льотки у 1-2 сім’ях: якщо на протязі 2-3 годин льоту признаки отруєння у бджіл не проявляються, відкривають льотки у всіх сім’ях. Вивезення пасік на період обробок до іншого місця медозбору відбувається на період 5 діб і більше на відстань понад 5-7 км від місць проведення авіаційних обробок, а при проведенні наземних обробок пестицидами на відстань 3-5 км.


При обробці рослин значення мають спосіб, час застосування препаратів і погодні умови. Так, при обприскуванні, обпилюванні і аерозольному способі обробки рослин у вітряну погоду з наземних машин чи літаків, вони розносяться на декілька кілометрів. В результаті, навіть на віддалених ділянках відбувається отруєння бджіл.


Рекомендації щодо виконання низки норм та інструкцій для убезпечення галузі бджільництва від отруєння бджіл хімікатами


Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.


Пунктом 7 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 № 9, передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок із зазначенням застосовуваного отрутохімікату щодо місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки, указується час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.


Згідно з підпунктом 5.26 пункту 5 Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:


а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;


б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т. п.);


в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.


Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.


Зокрема, відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у:


1) неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;


2) порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.


Важлива особиста відповідальність самих виробників та інформування власників пасік через засоби масової інформації щодо застосування пестицидів та агрохімікатів на території району (міста).


Додатково надаємо для використання пасічниками та агровиробниками Методичні рекомендації, розроблені членами Всеукраїнського громадського об’єднання «Спілка пасічників України».

Додаток на 17 аркушах
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
З метою запобігання незаконного переміщення товарів через митний кордон інформуємо про відповідальність за здійснення контрабанди та порушення митних правил!


Відповідальність за злочин у вигляді контрабанди передбачена нормами статей 201 та 305 Кримінального кодексу України (далі - КК).


Статтею 201 КК визначено, що контрабанда, тобто переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, вчинене у великих розмірах, а також незаконне переміщення історичних та культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, зброї та боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових припасів до неї), а так само контрабанда стратегічно важливих сировинних товарів, щодо яких законодавством встановлено відповідні правила вивезення за межі України, - карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років з конфіскацією предметів контрабанди.


Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин, передбачений статтею 201 КК, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією предметів контрабанди та з конфіскацією майна.


Контрабанда товарів вважається вчиненою у великих розмірах, якщо їх вартість у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.


Предмети контрабанди можна поділити на дві групи:


1) предмети, яким притаманні спеціальні ознаки, що надають підстави для кваліфікації їх незаконного переміщення через митний кордон України за статтею 201 КК незалежно від розміру контрабанди:

а) історичні та культурні цінності;

б) отруйні, сильнодіючі, радіоактивні або вибухові речовини;

в) зброя та боєприпаси (крім гладко ствольної мисливської зброї та бойових припасів до неї);

г) стратегічно важливі сировинні товари, щодо яких законодавством встановлено відповідні правила вивезення за межі України, їх вільний обіг згідно з чинним законодавством може істотно обмежуватись, і для переміщення їх через митний кордон, як правило, потрібен спеціальний дозвіл;


2)товари, які вільно обертаються в Україні і незаконне переміщення яких через митний кордон України утворює склад злочину, передбаченого частиною 1 ст. 201 КК, лише у випадку вчинення його у великих розмірах.


Не є предметом цього злочину речі, які відповідно до законодавства України не підлягають обов'язковому декларуванню митним органам та не обкладаються митом, речі, що ввозяться (пересилаються) у разі переселення громадян на постійне місце проживання в Україні, речі, які ввозяться (пересилаються) громадянами і входять до складу спадщини, відкритої за митним кордоном України на користь резидента (за наявності консульської легалізації відповідних документів).


Пунктом 28 статті 4 Митного кодексу України (далі - МКУ)  визначено, що митні правила – це встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем, або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом та іншими законами України.


Відповідно до статті 458 МКУ  порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає у разі, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.


Статтею 459 МКУ встановлено, що адміністративна відповідальність за порушення митних правил встановлюється цим Кодексом. До адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути притягнені громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.


Згідно зі статтею 461 МКУ за порушення митних правил можуть бути накладені такі адміністративні стягнення:

1) попередження;

2) штраф;

3) конфіскація товарів, транспортних засобів комерційного призначення - безпосередніх предметів порушення митних правил, товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю (крім транспортних засобів комерційного призначення, які використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України за визначеними маршрутами та рейсами, що здійснюються відповідно до розкладу руху на підставі міжнародних договорів, укладених відповідно до закону), а також транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України поза місцем розташування митного органу.


Видами порушеннями митних правил є:


порушення режиму зони митного контролю - стаття 468 МКУ;


неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем - стаття 469 МКУ;


недоставлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до органу доходів і зборів призначення, видача їх без дозволу органу доходів і зборів або втрата - стаття 470 МКУ;


порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю - стаття 471 МКУ;


недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення - стаття 472 МКУ;


пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання - стаття 473 МКУ;


перешкоджання посадовій особі органу доходів і зборів в доступі до товарів, транспортних засобів, документів - стаття 474 МКУ;


неподання органу доходів і зборів звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем - стаття 475 МКУ;


переміщення товарів через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності - стаття 476 МКУ;


порушення встановленого законодавством порядку ввезення товарів на територію вільної митної зони, вивезення товарів за межі цієї території та/або встановленого законодавством порядку проведення операцій з товарами, поміщеними в режим вільної митної зони - стаття 477 МКУ;


порушення порядку зберігання товарів на митних складах та здійснення операцій із цими товарами - стаття 478 МКУ;


порушення порядку або строків розпорядження товарами, розміщеними у магазині безмитної торгівлі - стаття 479 МКУ;


порушення порядку здійснення операцій з переробки товарів - стаття 480 МКУ;


перевищення строку тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів  - стаття 481 МКУ;


переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем - стаття 482 МКУ;


переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю - стаття 483 МКУ;


зберігання, перевезення чи придбання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю - стаття 484 МКУ;


дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів - стаття 485 МКУ.


Адміністративне стягнення за порушення митних правил застосовуються згідно з санкцією вищенаведених статей МКУ.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома представників агропромислової галузі!

В рамках виставкиAgroExpo 27 вересня 2018 рокуу м. Кропивницькому розпочалась реєстрація учасників четвертої національної аграрної конференції «Мільйон із гектара».

На сайтіhttps://www.fruit-inform.com/ru/conferences/mln2018sep/aboutрозміщені попередня програма конференції, офіційні умови участі, інформація щодо рекламних та спонсорських можливостей та заявка на участь.

Ідея конференції:

надати виробникам сільськогосподарської продукції максимально широкий спектр інформації про можливості диверсифікації свого виробництва через нішеві напрямки на мінімальній площі та з максимальною маржинальністю.

Основна тематика:

нішеві зернобобові, олійні, плодові, ягідні, овочеві культури, грибівництво, лікарські трави, розведення кроликів, кіз, свійської птиці, равликів, бджільництво, зелений туризм, органічне виробництво тощо.

Особливості програми:

повна відсутність рекламних доповідей (100% презентацій -інвестиційні та технологічні від експертів-практиків).

Учасники конференції:

понад 200 професіоналів і новачків сільськогосподарського бізнесу (в основному, виробники зернових, олійних, технічних і плодоовочевих культур, які бажають диверсифікувати своє виробництво або ж розпочати його на мінімальній площі).

Ключові організаційні моменти:

- для виробників сільськогосподарських культур передбачений пільговий реєстраційний внесок;

- заявки на участь у конференції будуть прийматися до 23 вересня 2018 року включно.

Партнером конференції традиційно виступить ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку) та ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН).

Дізнатись більше:

умови участі (https://www.fruit-inform.com/ru/conferences/mln2018sep/conditions)

З усіх питань щодо участі, будь ласка, звертайтеся: - Євген Кузін, +380965836323,
mailto:fruit.marketing@fruit-inform.com,
fruit.intl@fruit-inform.com
mailto:fruit.intl@fruit-inform.com.

- Олександра Манько, +380964337857
fruit.marketing@fruit-inform.com

mailto:fruit.marketing@fruit-inform.com.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
20-21 вересня 2018 року у місті Маріуполь проходитиме бізнес-форум «Business4Women», організований Центром підтримки бізнесу м. Краматорська, основаним на базі Донецької ТПП за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business.


До участі у форумі запрошуються жінки-підприємці та жінки-керівники підприємств Донецької області, представниці малого та середнього бізнесу регіону.


Під час заходу провідні експерти й успішні підприємці поділяться з учасницями ключовими тенденціями і кращими практиками в галузях маркетингу, франчайзингу, розкажуть про менторинг, як один з ефективних інструментів просування власного бізнесу, високі стандарти для бізнесу та створення і реєстрацію торгової марки, надихнуть власними історіями успіху. Учасниці зможуть особисто поспілкуватися зі спікерами, поставити питання та отримати консультації, а також прийняти участь в тематичних воркшопах, де разом з експертами, представниками владних структур, бізнес-асоціацій та громадських об’єднань обговорити та напрацювати відповіді на питання, які сьогодні виникають перед бізнесом.


Програмою передбачено:


20 вересня 2018– виступи та консультації експертів, історії успіху підприємниць, дискусійна панель. Початок о 12.00. Реєстрація учасників з 11.30. Місце проведення - м. Маріуполь, пр. Адмірала Луніна, 85, ресторан «ВіМарко».


21 вересня 2018– воркшопи з експертами для підприємниць та екскурсія на підприємство. Початок о 10.00. Реєстрація учасників з 9.30. Місце проведення – м. Маріуполь, вул. Матросова, 5. Факультет філології та масових комунікацій Маріупольського Державного Університету.


Участь у заході безкоштовна. Реєстраційна форма за посиланням:https://from.jotformeu.com/81722461533352


Попередня реєстрація та підтвердження участі у заході обов’язкові!


Контактні особи:

Іванова Наталя, +38(050)4714440,business4women.ua@gmail.com;

Казілова Аріна, +38(050)4607779; Антонєнко Інна, +38(067)6441023.


Для учасниць буде організовано трансфер Краматорськ – Маріуполь – Краматорськ.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома представників агропромислової галузі!


Посольство Держави Ізраїль в Україні організовує з 14 жовтня по 2 листопада 2018 року новий міжнародний навчальний курс «Інженерні технології в сільському господарстві» «Agricultural Engineering Technologies»


Мова курсу: англійська.
Основні предмети:
Індустріалізація, оптимізація та автоматизація сільського господарства.
Контроль якості та управління виробництвом.
Точне землеробство, дистанційне зондування, ГІС та GPS технології.
Точне управління тваринництвом.
Дослідження та розробка екологічного та кліматичного контролю в теплиці та тваринництві.
Інтелектуальна автоматизація та роботехніка.
Спеціалізовані комп’ютерні системи підтримки прийняття рішень.
Складні системи врожаю та після збору врожаю, спеціальні датчики.
НДДКР в технологіях біопалива та біомаси.
Тематика взаємодії сільського господарства та навколишнього середовища.
Застосування ґрунтових та водних технологій.
Нанотехнології – біоелектронні та біоелектрохімічні датчики.


Програма MASHAV покриває усі витрати (навчання, проживання, харчування), окрім квитків на літак.


Деталі курсу:https://goo.gl/YSj4Rr
Перелік документів:https://goo.gl/9im8Lr
Анкети надсилати на адресу: mashav@kiev.mfa.gov.il

Дедлайн подачі документів 5 серпня 2018 року.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політикиДо відома представників агропромислової галузі!


26-29 вересня 2018 року у м. Кропивницькому (Кіровограді) пройде VI Міжнародна Агропромислова виставка «АгроЕкспо-2018».


Організатори виставки: міністерство аграрної політики та продовольства України, Торгово-промислова палата України, Національна академія аграрних наук, Всеукраїнська асоціація виробника машин та обладнання для агропромислового комплексу «Украгромаш», Українська асоціація аграрних інженерів.

«АгроЕкспо-2018» - це найбільша в Україні міжнародна спеціалізована виставка, що володіє 125000 кв.м відкритої і 22500 кв.м критої виставкової площі в новому, прекрасно обладнаному виставковому павільйоні, а також унікальним полігоном площею 16 гектарів для тестування і демонстрації в роботі сільськогосподарських машин.

Виставка проходить в центральному сільськогосподарському регіоні України.

Основною метою виставки є надання можливості компаніям – виробникам продукції для сільського господарства повною мірою представити свою продукцію споживачам з усіх регіонів України.

У 2017 році виставку офіційно відвідали понад 27 тисяч гостей – керівників і спеціалістів сільськогосподарських підприємств. Число учасників виставки склало 585 компаній.

Тематично виставка «АгроЕкспо-2018» охоплюватиме такі напрямки:

-рослинництво: машини і технології, насіння та засоби захисту рослин;

-тваринництво: племінні тварини, обладнання ферм, корми та ветеринарія;

-переробка і зберігання сільськогосподарської продукції;

-транспорт і спецтехніка для сільського господарства;

-будівництво промислових і цивільних об’єктів в сільському господарстві;

-енергозабезпечення та альтернативні джерела енергії в сільському господарстві;

-екологія: утилізація та переробка відходів сільськогосподарського виробництва;

-виставка автомобілів AutoLand (Автоленд);

-спеціальні заходи та бізнес-форуми;

-конференції, консультації фахівців;

-розважальні заходи в рамках «Покровського ярмарку».

Кіровоградська РТПП презентувала виставкові площі у критій експозиції АгроЕкспо-2018 для підприємств – членів Палати.

У разі прийняття компаніями рішення щодо участі у виставковій експозиції, пропонуємо потенційним учасникам до 31.07.2018 року письмово повідомити Кіровоградську РТПП листом на електронну адресуinfo@chamber.kr.ua.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До уваги суб’єктів підприємництва!Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради повідомляє наступне.


Рада голів державних адміністрацій у рамках співпраці з Американською Комерційною Службою Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і Програмою SABIT, яку спонсорує Міністерство Торгівлі США, інформує про відкриття нової програми бізнес стажування для фахівців з України за напрямом «Регіональний економічний розвиток».


Термін стажування у США:з 22 вересня по 13 жовтня 2018 року.


Звертаємо увагу! Анкетина конкурс щодо участі у Програмі стажуванняприймаються до кінця дня 29 червня 2018 року.


Для участі у Програмі стажування запрошуються:
• торгові асоціації, професійні асоціації, асоціації молодих професіоналів, асоціації малого і середнього бізнесу, підприємців;
• представники міських, регіональних і урядових організацій, сфокусованих на економічному розвитку регіону, міста, району;
• представники університетів\технікумів, які готують студентів до роботи на місцевому ринку праці;
• представники етнічних асоціацій та асоціацій національних меншин, правозахисних організацій.


Вимоги до кандидатів:
• досвід керівної роботи у сфері малого та середнього бізнесу;
• посада зі значним рівнем відповідальності;
• знання англійської мови необов’язкове.


Розгляд і відбір кандидатів на участь у Програмі буде проводити Міністерство торгівлі США. Остаточне рішення щодо складу учасників приймає Програма САБІТ у Вашингтоні.


Стажування фінансується Міністерством торгівлі США: Програма САБІТ покриває витрати, пов'язані з перельотом з Києва до США і назад; проживання, програму навчальних занять; послуги перекладачів в робочі години; мед. страховку на випадок екстреної необхідності і 400 доларів США на непередбачені витрати на весь період стажування.


Мета програми– обмін інформацією та встановлення ділових контактів у сфері регіонального економічного розвитку, ознайомлення з процесом розвитку економіки в різних регіонах США.


Орієнтовна програма стажування:Групове тритижневе стажування почнеться з теоретичних занять з бізнесу, що продовжиться практичним і теоретичним навчанням, візитами в американські компанії, асоціації, урядові організації.


Документи на конкурс:
1.Анкета з фотографією заповненаросійською і англійською мовами;
2.Копія першої сторінки закордонного паспорту (з анкетними даними);
3.Лист рекомендація(російською і англійською мовами).


Всі документи необхідно надіслати електронною поштою виключно на адресу:Nataliia.Shknyeyeva@trade.gov, бажано одним файлом у форматі .pdf до вказаного строку.


Якщо розмір вашого файлу перевищує 7Mb, документи можна розмістити на одному з наступних файлообмінників:http://www.dropbox.com;http://www.box.com;http://www.yousendit.com.


Копія Анкети розміщена на офіційному сайті Ради голів державних адміністрацій,у розділі «РГДА», підрозділ «Документи»,пункт 12, за гіперпосиланням:

http://glavrada.org/files/regional-economic-development.doc .


Всі додаткові питання щодо Програми, документів, вимог участі тощо – у координатора програми SABIT при Посольстві Сполучених Штатів Америки у Києві Наталії Шкнеєвої за координатами:

Email:Nataliia.Shknyeyeva@trade.gov

Тел. + 38 044 521 5222

Мобільний: + 38 063 298 8267

Факс: +38 044 521 5430.


Заповнені Анкети, оформлені виключно відповідно до вимог Інструкції з їх заповнення, яка міститься в Анкеті, надсилати за вказаними координатами.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До уваги суб’єктів підприємництва!В рамках реалізації заходів Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Донецькій області на 2017-2018 роки, затвердженої розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 27.03.2017 № 266 (зі змінами), Донецькою торгово-промисловою палатою за підтримки облдержадміністрації розпочинається цикл безкоштовних семінарів з бізнес-планування «Використання інструментів бізнес-планування та проектної діяльності у стратегічному плануванні підприємницької діяльності».


На семінарах слухачі дізнаються про використання бізнес-планів для здійснення бізнесу, отримають можливість навчитися аналізувати бізнес-ідеї, комплексно організовувати власний бізнес у рамках обраних стратегій.


Семінари пройдуть з 10-00 до 17-00 у містах:

Бахмут – 26 червня 2018 року;

Костянтинівка – 27 червня 2018 року;

Слов’янськ – 02 липня 2018 року;

Дружківка – 03 липня 2018 року;

Краматорськ – 26 липня 2018 року;

Покровськ – 27 липня 208 року.


Анонси заходів будуть розміщені на сайті Донецької ТПП:http://donetskcci.com/та сторінці у Facebook: facebook.com/Donetskcci/. Кількість місць, забезпечених роздатковим матеріалом – 15 у кожному місті проекту.


Реєстрація на участь у семінарах є обов’язкова за посиланням:https://bit.ly/2IDOklX.


Крім того, запрошуємо суб’єктів підприємництва долучитися до постійно діючого проекту «4ROUND» - гарячої лінії з бізнес-планування, яка працює щочетверга. Це 4 відкриті вікна консультантів з бізнес-планування та менеджменту протягом 1 години у четвер щотижня (час узгоджується через попередній запит на консультацію за наступною формою:https://bit.ly/2HHLCKS).


Комунікації відбуваються у режимах e-mail, мобільного зв’язку, Skype, Viber. Час однієї усної консультації – 20 хвилин.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома суб’єктів підприємництва!Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує.


26 червня 2018 року Торгово-промислова палата України спільно з проектом FORBIZ в рамках ініціативи EU4Business проводить 2-ий щорічний Національний форум розвитку МСБ 2018 «Час зростати!». Форум відбудеться у м. Києві, вул. Велика Житомирська, 33, Торгово-промислова палата України).


Форум збере близько 500 представників малих та середніх підприємств, організацій підтримки бізнесу, уряду, а також міжнародного співтовариства донорів і фінансових установ, що перетворить його на найбільшу національну подію, орієнтовану на розвиток та зростання МСБ в Україні.


Формат передбачає насичену програму, яка складається з тематичних дискусійних панелей, присвячених питанням імплементації європейських програм підтримки МСБ в Україні, доступним фінансовим інструментам від національних і міжнародних фінансових установ та презентацій успішних історій від українських підприємців з різних галузей економіки.


Характерною ознакою Форуму буде проведення виставки програм та проектів підтримки бізнесу від національних та міжнародних організацій, у тому числі українських фінансово-кредитних установ.


Також передбачається проведення трьох практичних воркшопів для представників бізнесу за наступними темами: Європейські програми Enterprise Europe Network та Erasmus for Young Entrepreneurs (інтернаціоналізація бізнесу, пошук нових ринків та партнерів), експорт до ЄС та обмін досвідом і налагодження ділових зв’язків з німецькими підприємствами в рамках програми від німецького уряду Fit for partnership with Germany.


Долучайтесь до форуму та знайомтесь з міжнародними проектами підтримки МСБ та фінансовими установами, а також обговорюйте з експертами перспективи вашого бізнесу та існуючі можливості для підтримки його зростання!


Участь у форумі надасть Вам можливість напрацювати мережу унікальних професійних контактів та збільшити ваші шанси на розвиток успішного бізнесу!


У разі Вашої зацікавленості реєстрація на Форум за посиланням:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2OSdQxpWIw7EtWqrcAu_VjjEWFR6yVq1QcmXBVxrpdQYNFQ/viewform.


Додаткова інформація за телефоном +380 44 586-40-67 (Проектний офіс ТПП України).Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома представників агропромислової галузі!Запрошуємо Вас прийняти участь у III Маріупольському аграрному форумі, який відбудеться14 червня 2018 рокуна базі ЦСО «Акварель» (м. Маріуполь, бульвар Приморський, 17). Початок роботи о 15-00 годин.


Програма заходу:

14:00 – 15:00 Реєстрація / кава-брейк

15:00 – 15:40 Офіційне відкриття. Вітальне слово:

- Вадим Бойченко, міський голова, Маріупольська міська рада - Олег Іванюшенко, виконавчий директор, Маріупольська Інвестиційна група

15:40 – 17:00Панельна дискусія: АПК, як драйвер розвитку Донецької області: бар’єри та перспективи


Модератор – Андрій Шкляр, керівник експертного напрямку ЦТС


Спікери:

- експерт АПК – Інформ

- Павло Плотніков, директор ТОВ «УТА Логістік»

- Артем Мазний, директор ТОВ «УкрТрансАгро»

- представник агрохолдінгу HarvEast

- представник Sungrain Invest


17:00 – 18:00 Екскурсія на морський термінал «УкрТрансАгро»

18:00 – 19:00 Вільна година

19:00 – 24:00 Coctail-parti на узбережжі Азовського моря (ЦСО «Акварель»).Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Керівникам сільськогосподарських підприємств, спеціалістам та фахівцям з питань пожежної безпеки!З настанням пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність загорання лісів, торфовищ та сільгоспугідь.


Основними причинами виникнення пожеж в агропромисловому комплексі є сукупність погодних факторів, недотримання правил пожежної безпеки та планів дій щодо пожежного захисту лісів, торфовищ та сільгоспугідь у літній пожежонебезпечний період.


З метою недопущення виникнення пожеж пропонується:


- провести інструктивні наради з керівниками, головними інженерами, механіками, бригадирами тракторних бригад сільгосппідприємств щодо забезпечення пожежної безпеки на період збирання врожаю і заготівлі грубих кормів;


- скласти та затвердити схематичні плани протипожежного захисту врожаю, на яких нанести: смуги прокосів, місця розміщення зернотоків, зерноскладів, польових станів, скиртування грубих кормів, місць встановлення знаків пожежної безпеки, тракторів з плугами, перекриття тимчасових доріг тощо;


- поновити мінералізовані смуги, систему протипожежних бар’єрів, канав у лісових масивах, відновити, обладнати та привести у відповідність протипожежне водопостачання, підготувати для забору води всі наявні водонапірні башти, пожежні водоймища і пірси, інші інженерно-технічні споруди протипожежного призначення та під’їздні дороги до них;


- забезпечити сертифікованими вогнегасниками об’єкти сільськогосподарського виробництва, провести роботу щодо вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій, встановити телефонний зв’язок на зерноскладах і складах грубих кормів;


- підготувати місця для зберігання сіна та соломи, складування грубих кормів, огородити та обладнати їх блискавкозахистом і засобами пожежогасіння;


- організувати виготовлення агітаційних матеріалів щодо збереження врожаю від вогню (трафарети, листівки, панно, знаки безпеки тощо) і встановити їх у місцях збирання врожаю, зберігання та переробки зерна і грубих кормів;


- організувати патрулювання пожежонебезпечних ділянок лісових масивів, сільгоспугідь із залученням до цієї роботи громадських організацій та населення, забезпечити їх засобами наглядної протипожежної агітації та знаками попереджувального характеру;


- систематично проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки при відвідуванні лісів, переміщенні по території сільськогосподарських угідь, у тому числі, із залученням засобів масової інформації.
Виконком Краматорської міської ради
До відома суб’єктів підприємництва!


Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує.


Протягом останніх років стало традицією відзначати День підприємця з почесним нагородженням кращих представників малого бізнесу Донецької області.


В рамках реалізації заходів Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Донецькій області на 2017-2018 роки, затвердженої розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 27.03.2017 № 266, облдержадміністрація спільно з Донецькою торгово-промисловою палатою та Регіональним фондом підтримки підприємництва по Донецькій області ініціювали проведення Десятого регіонального конкурсу «Підприємець року Донецької області – 2018».


Основною метою проведення конкурсу є реалізація регіональних ініціатив в області розвитку малого підприємництва, пошук і нагородження активних підприємців за вагомий внесок в політичне, економічне, соціальне життя суспільства, стимулювання самореалізації особистості, позитивних зрушень у галузі розвитку підприємництва і в економічному середовищі області.


Проведення конкурсу планується провести у два етапи. Перший етап проводитиметься на місцевому рівні шляхом залучення до участі у конкурсі активних представників підприємництва. Другий етап включатиме визначення Експертною радою конкурсу переможців із числа кандидатур, рекомендованих виконавчими органами міських рад (райдержадміністраціями, радами об’єднаних територіальних громад).


Пропонуємо взяти участь у реалізації заходів щодо проведення Десятого регіонального конкуру «Підприємець року Донецької області – 2018» і в термін до 15 червня 2018 року надати перелік документів, передбачених умовами конкурсу, у паперовому вигляді (за адресою: м. Краматорськ, вул. Ярослава Мудрого, 48-а, 3-й поверх, Центр розвитку малого і середнього підприємництва Донецької торгово-промислової палати, з поміткою «Конкурс «Підприємець року») та електронному вигляді (фотокартки повинні бути кольорові, портретні, розміром не менше 1 МБ, додатково письмова рекомендація – характеристика в форматі Word) на адресу електронної пошти:oleg.bedzay@donetskcci.com.


Контактна особа: Бедзай Олег Миколайович, тел. (050) 347 85 73.


Інформаційні матеріали щодо Десятого регіонального конкурсу «Підприємець року Донецької області – 2018»дивись тут.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
За інформацією Посольства України в Республіці Індонезія, з 06 по 08 липня 2018 року в м. Джакарта (Республіка Індонезія) проходитиме Міжнародна виставка «APKASI Otonomi Expo 2018». Зазначена подія – одна з наймасштабніших у сфері торгівлі, туризму, інвестицій та регіонального розвитку, під час якої учасники матимуть можливість ознайомитись з потенціалом провінцій Індонезії.


Очікується, що у заході візьмуть участь компанії, які працюють у туристичній, енергетичній, гірничодобувній, промисловій, сільськогосподарській та інших галузях.


Запрошуємо вітчизняні підприємства взяти участь у виставці «APKASI Otonomi Expo 2018». Більше інформації на сайті:www.apkasi.org.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
В межах реалізації проекту Еразмус+ «Вищі навчальні заклади», Харківський державний університет харчування та торгівлі спільно з Вірменським державним економічним університетом, Білоруським торговельно-економічним університетом споживчої кооперації, технічним університетом Молдови, академією економічної освіти Молдови, Батумським державним університетом ім. Шота Руставелі та університетом РІСЕБА (Латвія) проводитимуть дослідження стану та перспектив розвитку молодіжного підприємства в країнах східного партнерства серед молоді України віком від 13 та 35 років шляхом анонімного онлайн-опитування з 10 травня по 10 червня 2018 року.


Більш детальну інформацію Ви маєте можливість отримати на сайті:http://heifye.hduht.edu.ua.


Прийняти онлайн-опитування молодих підприємців Донецької області:https://bit.ly/2HYbkZ3.


Контактна особа: Керівник проекту – Гросул Вікторія Анатоліївна, 099-224-09-27.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома представників агропромислової галузі!30. – 31.05.2018 року під егідою Німецько-українського аграрного демонстраційного та навчального центру (АДНЦ) відбудеться навчальний семінар «Навчання водіїв для підготовки оптимального використання комбайнів». Цільова група семінару - це технічні інженери та комбайнери с/г підприємств.


Основні теми семінару:

- Порівняння систем зернозбиральної техніки

- Налаштування / оптимізація техніки

- Особливості та оптимізація різних молотильних механізмів

- Мінімізація втрат

- Додаткове обладнання різних виробників (Case, Claas)

- Калібрування бортової електроніки

- Оптимізація загрузки комбайнів

- Менеджмент втрат

- Практичні вправи


Референт:Мартін Райхельт має безмежний досвід практичної роботи, навчання та надання консультаційних послуг в аграрній галузі. Після успішного завершення професійного навчання у 1988 році він був працівником та пізніше став керівником на с/г підприємствах. До 2007 року він працював на різних фірмах як дилер-консультант з продажу сільськогосподарської техніки. До цього часу він працює незалежним консультантом та тренером у Німеччині та Східній Європі, основний акцент робить на "Зернозбиральні комбайни". До спектру його послуг також належить проведення навчань перед жнивами та безпосередньо під час жнив.


Місце проведення:вул. Інженерна, 5, смт. Дослідницьке, Васильківський р-н., Київська обл., 08654. Тривалість з 09:00 до 17:00 години.


Вартість:1300 грн.


Організаційні моменти:

- Тривалість з 09:00 до 17:00

- Реєстрація учасників починається о 8-45

- Вартість обіду враховано, кава - брейки безкоштовні

- Я зможу допомогти забронювати для вас номери в готелях


Відповідальна особа- Вікторія Ісаєнко

Тел. Моб. +38 067 9192577 / +38 050 1567758


Е-Mail:isayenko@adfz-ukraine.de


Заявка на участь у заходах АДНЦ.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До уваги суб’єктів малого і середнього підприємництва!17-18 жовтня 2018 року у м. Маріуполь (СК «Іллічівець») відбудеться Будівельний Форум «Smart Building».


Громадською організацією «Підприємницький клуб» спільно з Донецьким регіональним відділенням Української спілки промисловців та підприємців, за підтримки Конфедерації будівельників України та Асоціації міст України, заплановано проведення Будівельного Форуму «Smart Building», який сприятиме розвитку будівельних проектів у регіоні, надасть можливість представникам міської влади, промислових підприємств та бізнесу ознайомитись із сучасними технологіями будівництва та впроваджувати новітні smart-рішення на окремій території та підприємствах. Додатково заплановано запросити представників міжнародних фондів, що також сприятиме відновленню інфраструктури Донбасу та окремих його районів.


Більш детальну інформацію про умови участі у заході можна отримати на веб-сайті: smart-building.monet.kiev.ua або за телефоном організаторів: 095 523 48 93.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома підприємців малого та середнього бізнесу!


Запрошуємо Вас прийняти участь у засіданні Круглого столу «Публічні закупівлі для МСБ: лайфхаки для розвитку», який відбудеться 17 травня 2018 року з 9-30 до 14-00 у Comfort Park Hotel за адресою: м. Краматорськ, вул. Героїв України, 1.


Докладніша інформація про засідання: ​


https://www.facebook.com/events/438793376578294/ 


Участь для відібраних 30 учасників МСБ, які заповнять аплікаційну форму та отримають підтвердження від організаторів, безкоштовна.


Обов'язкова реєстрація за посиланнямhttps://form.jotformeu.com/80911449233354


Контактна особа: Меркулова Тетяна Вікторівна м.0992178959
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома суб’єктів підприємництва!


Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує.


Після успішного проведення у регіонах за 2016-2017 роки семінарів щодо аспектів законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, Міністерство аграрної політики України отримало багато позитивних відгуків та побажань щодо проведення таких заходів і в 2018 році.


Таким чином, з квітня поточного року Директорат безпечності та якості харчової продукції Міністерства аграрної політики України спільно з Проектом, що фінансується ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» продовжує проведення таких семінарів у регіонах,темою яких буде: «Обов’язки операторів ринку. Вимоги законодавства до закладів громадського харчування та малих виробників. Гнучкий підхід».


Датою проведення семінару в Донецькій області визначено 19 вересня 2018 року, який пройде у м. Краматорськ.


Враховуючи вищевикладене,звертаємось до суб’єктів господарювання, які залучені у сфері громадського харчування, у разі зацікавленості, інформацію щодо участі у семінарі направляти до відділу споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської радидо 20 травня 2018 рокуна електронну адресу:torgotdel@krm.gov.uaза формою, що додається.


№з/п П.І.Б. учасника Посада Назва організації Адреса організації Контактний телефон Електронна пошта
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Дорожня карта для аграріїв Донецької області щодо пересування вагових та великогабаритних транспортних засобів дорогами загального призначенняЗ метою забезпечення якісного проведення організаційно - технологічних заходів щодо виконання весняно - польових робіт та збору врожаю в 2018 році облдержадміністрація надає для використання в роботі сільгосптоваровиробників всіх форм власності розроблену «Дорожню карту для аграріїв Донецької області щодо пересування вагових та великогабаритних транспортних засобів дорогами загального призначення», (далі – «Дорожня карта»).


Для більш зручного використання «Дорожня карта» розміщена на офіційному веб-сайті  департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації:www.agro.dn.gov.ua.


КРОК 1


Перевізник, який має намір використовувати великоваговий та/або великогабаритний транспортний засіб, зобов’язаний не пізніше ніж за три доби звернутися до Служби автомобільних доріг іззаявоюпро видачу погодження маршруту.


1. Заява, в якій зазначаються заплановані строки проїзду транспортного засобу, маршрут руху, геометричні ( висота, ширина, довжина) і вагові (загальна вага, осьові навантаження) параметри транспортного засобу, інформація про вантаж, найменування, адреса, телефон перевізника та прізвище відповідальної за перевезення особи.


2. Копії погоджувальних документів з власниками вулично – дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту, електромереж, електрифікації, електрозв’язку щодо проїзду автотранспорту.


3. Документ, що підтверджує внесення плати за оформлення дозволу.


КОНТАКТИ: Служба автомобільних доріг у Донецькій області


Адреса: 84333, м. Краматорськ, Донецька область вул. Уральська, 12,(4 поверх)

Телефон: (06264) 2-19-01, (050) 450-79-91;

е-mail: sad@dn.ukravtodor.gov.ua


Диспетчерська служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області


Телефон: (06264) 2-18-88, (050) 450-79-98, (067) 644-56-86

E-mail: disp.sad.dn.ukravtodor@gmail.com


Диспетчерська служба ДП «Донецький облавтодор»


Телефон: (0623) 52-22-55, (095) 152-53-04


Довідка:


Згідно вищезазначених законів та постанов вантажні транспортні засоби вважаються великоваговими та великогабаритними в разі якщо їх параметри перевищують наступні показники, а саме: коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги — 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах — 4,35 м), за довжиною — 22 м (для маршрутних транспортних засобів — 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів — понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах — до 46 т), навантаження на одиночну вісь — 11 т (для автобусів, тролейбусів — 11,5 т), здвоєні осі — 16 т, строєні — 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь — 11 т, здвоєні осі — 18 т, строєні — 24 т).


КРОК 2


В разі проходження маршруту руху через населені пункти із дорогами/вулицями комунальної власності або через автомобільні дороги загального користування місцевого значення для узгодження такого маршруту по вулично-дорожній мережі перевізник звертається відповідно до балансоутримувачів, а саме: міських (селищних) рад за маршрутом руху.


КРОК 3


На підставі отриманих узгоджень балансоутримувачів вулично-дорожньої мережі, перевізник подає документи до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП)  для подальшої передачі пакету документів до органів Національної поліції України;


КОНТАКТИ: Головне управління Національної поліції в Донецькій області


Адреса:87517 м. Маріуполь, Донецька область, вул. Нахімова, 86

Телефон: (0629) 47-48-22,  47-48-28

Гаряча лінія: 0-800-505-102


КРОК 4


Після опрацювання пакету документів наданим перевізником, підрозділи Національної поліції, керуючись нормативно-правовими документами системи МВС України, готують дозвіл на проїзд транспортного засобу габаритні та/або вагові показники якого перевищують нормативні або відмову у такому перевезенні із подальшою передачею вказаних документів перевізнику через ЦНАП.


КРОК 5


Отримати узгодження маршруту руху вагового та великогабаритного транспортного засобу в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).


СТАВКИ
плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні


№ п/п Вид транспортного засобу Параметри Ставка плати за кожен кілометр відстані, євро
1. Великовагові транспортні засоби (за загальну масу) від 40 до 44 тонн включно 0,1
від 44 до 52 тонн включно 0,2
від 52 до 60 тонн включно 0,27
понад 60 тонн за кожні наступні 10 тонн 0,78
2. Великовагові транспортні засоби з перевищенням допустимих осьових навантажень до 5 відсотків включно 0,05
від 5 до 10 відсотків включно 0,1
від 10 до 20 відсотків включно 0,27
понад 20 відсотків за кожні наступні 5 відсотків 0,15
3. Великогабаритні транспортні засоби з перевищенням установленої ширини, висоти, довжини за кожний параметр 0,03

{Ставки із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 490 від 17.09.2014}


Контакти департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації:


Адреса: м. Краматорськ, Донецька область, бул. Машинобудівників, 20, 3 поверх, каб. 41; 9. Телефон: (0626) 420-120, 420-121.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політикиВідповідно до пункту 9 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва», фізичним особам надається дотація на безповоротній основі за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб у поточному році.Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

- за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців — 300 гривень за голову;

- за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців — 700 гривень за голову;

- за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців — 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати — 2 500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.


Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради копії таких документів:

- паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка — виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

- паспорта громадянина України – власника тварини;

- довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

- документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).


Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
Рекомендації щодо попередження виробничого травматизму під час проведення весняно - польових робіт

1. Наполегливо рекомендуємо роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств інженерам з охорони праці під час проведення розпалу весняно-польових робіт: - посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році; - організувати роботу згідно Правил з охорони праці в сільськогосподарському виробництві; - дотримуватись нормативних актів з охорони праці; - організувати навчання працюючих безпечним методам роботи;

- провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;

- забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;

- відвести місце для відпочинку , споживання їжі та паління;

- не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;

- не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці;

- провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;

- для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;

- заміняти, регулювати та очищати робочі органи машини дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора , після того, як будуть опущені , або встановлені на підставки , робочі органи;

- не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;

- під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем , обладнати двосторонньою сигналізацією;

- причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами , які обслуговують дану машину , із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій;


2. При підготовці поля до посіву:

- вибрати і вивезти каміння, засипати ями та інші перешкоди;

- проробити контрольні борозни;

- відбити поворотні смуги;

- відзначити місця для відпочинку;


Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Робітник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора до машин, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста.


Тракторист повинен вести трактор на пониженій передачі на малих оборотах двигуна, без ривків, слідкувати за діями зчіпками і весь час тримати ногу на педалі головної муфти зчеплення. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і виключеній передачі.


Сівалки і посадкові машини повинні мати:

- перила за спиною сівальника – на висоті одного метра, якщо причіплені борони котки, шлейфи, тощо;

- захисні огородження зубчатих і ланцюгових передач;

- пристосування для очищення робочих органів;

- двосторонню сигналізацію.


Завантаження сівалок посівним матеріалом та добривами повинне виконуватись тільки при допомозі механічної заправки. При застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, в подальшому витримати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів.


На навісних сівалках робота сівальника забороняється. Обслуговування одним працюючим більше однієї сівалки забороняється. Сівальник під час виконання робіт повинен бути одягнений в спецодяг, спецвзуття, використовувати ЗІЗ (захисні окуляри і респіратори).


Забороняється сівальнику під час руху агрегату переходити з сівалки на сівалку, сидіти на насіннєвих ящиках, працювати при знятих огорожах, очищати руками робочі органи.


Разом з тим, звертаємо особливу увагу роботодавців на заборону застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці. Також забороняється залучати неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.


Наразі, необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських формувань безпечних умов праці найманих працівників, здійснення належного контролю за підлеглими працівниками та суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки.

До відома сільгосптоваровиробників міста!Відповідно до наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України та у зв’язку із ліквідацією Державної інспекції утворено наступний реєстр підприємств, які мають право проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал з видачою документа Державного зразка:


- «Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогос-подарської продукції» (наказ МінАПК № 10328 від 31.10.2017 року) - визначено адміністратором Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, Реєстру аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів), Реєстру органів з оцінки відповідності, Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал;


- ТОВ «Агросерт» (наказ МінАПК № 10330 від 10.10.2017 року) (м. Київ).


Розміри плати за послуги затверджені наказом Мінагрополітики України від 13.02.2013 № 96 «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби» (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.03.2013 за № 380/22912, 381/22913, 382/22914), надаються:


- головною державною фітосанітарною інспекцією, державною фітосанітарною інспекцією Автономної Республіки Крим, державними фітосанітарними інспекціями в областях і бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, з питань захисту рослин;


- регіональними службами державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті і установами, що належать до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, з питань ветеринарної медицини;


- бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, з питань охорони прав на сорти рослин.


Всі лабораторні випробування і проведення аналізування насіння і садивного матеріалу проводяться згідно ДСТУ 2240-93, 4138-2002. По закінченню аналізування видається відповідний документ, (протокол випробування і сертифікат, для реалізації) встановленої форми і затверджений Міністерством аграрної політики та продовольства України, який затверджується печаткою Державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» і несе повну відповідальність за достовірність показників .
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома суб’єктів підприємництва!Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради повідомляє про проведення VII Міжнародної виставки китайських товарів China Homelife Show 2018, яка відбудеться з 6 по 8 червня 2018 року в м Варшава, Польща.


China Homelife Show 2018 – це виставка, яка збере більш ніж 1400 провідних китайських постачальників продукції і запропонує імпортерам, трейдерам і покупцям вигідні комерційні умови імпорту високоякісної продукції прямо від виробників за вигідними цінами.


Цього року виставка буде концентруватися на наступних сегментах: текстиль та одяг, меблі, побутова техніка, будівельні матеріали, освітлення, господарські продукти, подарункова продукція. Більш детально з переліком товарів і компаній-учасниць виставки Ви можете ознайомитися на сайті:http://ru.chinahomelife.com.pl/


Згідно з вимогами організаторів, учасник виставки забезпечується наступними послугами:

- автобусне перевезення по маршруту Київ-Варшава-Київ;

- автобусне перевезення по маршруту Готель-Виставка-Готель;

- проживання в двомісному номері готелю (з 06.06.2018 по 07.06.2018);

- безкоштовне відвідування виставки та інших виставкових заходів (участь в ділових зустрічах, семінарах);

- документальний супровід і візова підтримка.


Організаційний внесок з одного учасника складає 3000 грн. з ПДВ, для членів Донецької ТПП – 1500 грн. з ПДВ.


У разі Вашої зацікавленості стати учасником делегації Донецької ТПП на виставці, необхідно до 30.04.2018 року заповнити анкету учасника, відправити її на e-mail:tsuber.dtpp@gmail.comі отримати підтвердження Вашої участі від Організаторів.


Додаткова інформація: Цубер Янаtsuber.dtpp@gmail.com+380 50 6619005.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома сільгосптоваровиробників!АТ «Ощадбанк» продовжує у 2018 році реалізацію урядової програми підтримки агропромислового комплексу в частині надання кредитних коштів під мінімальні відсотки та компенсації за прийнятими Кабінетом Міністрів України постановами:


- «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 106, за яким здешевлюється вартість кредитних коштів за рахунок компенсації відсотків державою;


- «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107, за яким здешевлюється вартість кредитних коштів за рахунок компенсації відсотків державою;


- «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансування підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 300 (із змінами, внесеними Постановою КМУ № 897 від 04.11.2015р., № 267 від 06.04.2016р., № 950 від 14.12.2016р., № 502 від 12.07.2017р.), за яким держава здешевлює вартість придбаної вітчизняної сільгосптехніки.


Більш детальна інформація міститься на офіційному сайті АТ «Ощадбанк» oshadbank.ua.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома сільгосптоваровиробників м. Краматорська!Відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому, повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.


Відповідно до пункту 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» власників пасік оповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.


Згідно підпункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України», забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:


а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;


б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т. п.);


в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також — посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.


Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Зокрема відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у: неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин; порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.


Відповідно до статті 20 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» порушення законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством. Зокрема, відповідальність несуть особи, винні у:

- приховуванні або перекрученні інформації, що могла спричинити або спричинила загрозу життю та здоров'ю людини, а так само майну і навколишньому природному середовищу;

- недотриманні вимог стандартів, санітарних норм і правил та інших нормативних документів під час виробництва, транспортування, зберігання пестицидів, агрохімікатів і технічних засобів їх застосування;

- забрудненні пестицидами і агрохімікатами понад допустимі рівні сільськогосподарської сировини, кормів, харчових продуктів, ґрунту, води, повітря;

- порушенні регламентів та санітарних норм і правил транспортування, зберігання, торгівлі та застосування пестицидів і агрохімікатів;

- застосуванні пестицидів, агрохімікатів, технічних засобів, які не пройшли державних випробувань, реєстрації, перереєстрації;

- невиконанні законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний нагляд і контроль;

- використанні завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома сільгосптоваровиробників!ПАТ «Аграрний фонд» відновив реалізацію мінеральних добрив вітчизняного виробництва у всіх областях України.


З метою якнайшвидшого і більш якісного забезпечення агровиробників добривами, Товариство пропонує одночасне укладання форвардного контракту і договору на придбання мінеральних добрив. При цьому клієнтам, які укладають форвардний контракт з ПАТ «Аграрний фонд» на зерно врожаю 2018 року, надаються знижки та переваги при укладенні договору на купівлю мінеральних добрив.


В асортименті ПАТ «Аграрний фонд» на сьогодні: аміачна селітра, карбамідно-аміачна суміш (КАС), карбамід, вапняково-аміачна селітра (ВАС).


Детальніше дізнатися про умови продажу мінеральних добрив та акційні пропозиції, а також оформити заявку, Ви маєте можливість, звернувшись до контактної особи департаменту розвитку середнього та малого бізнесу ПАТ «Аграрний фонд» у Запорізькій області (69600, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 152-В, офіс 409), тел/факс: (0612) 62-04-31, моб. тел. (067) 328-65-43, e-mail: zp@agrofond.gov.ua
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До уваги суб’єктів підприємництва!


Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує.


ГО «Центр зайнятості вільних людей» в партнерстві з Восток SOS та Halabuda запрошує підприємців в Краматорську, Маріуполі та Сєвєродонецьку взяти участь у безкоштовній програмі навчання, яка стартує 01 березня 2018 року.


Про проект:

Протягом 5 місяців 4 підприємця поділяться своїм досвідом пошуку партнерів, грошей, локацій, і звичайно ж, клієнтів.


Кому адресована програма:

Починаючі підприємці, які «уперлися» в свою стел і не знають, як розвиватися далі, та мають конкретні запитання до експертів.


Напрямки менторської програми:

- розвиток кавового бізнесу;

- розвиток виробництва;

- розвиток beauty-бізнесу;

- розвиток кондитерського бізнесу.


Анкета для реєстрації

Програма здійснюється в рамках проекту «Зміцнення суспільної довіри» UCBI – Українська ініціатива Зміцнення Громадської довіри, що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку USAID/


Більше про проект тут


Координатор проекту Катерина, контактний телефон:

+38 095 919 44 16

kram.czvl@gmail.com, м. Краматорськ.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома представників агропромислової галузі!15-21 травня 2018 рокуу м. Новий Сад, Республіка Сербія, відбудеться85 Міжнародний сільськогосподарський ярмарок– найважливіша подія агробізнесу в Південно-Східній Європі.


Найзначніші сегменти ярмарку – Виставка сільгосптехніки; Національна виставка тваринництва; Виставка органічних продуктів та продуктів з географічним зазначенням; Міжнародні ділові зустрічі; колективнi виставки країн-учасниць; оцінка якості продукції та послуг; бізнесові зібрання, презентації, майстерні, супровідні програми.


Минулого року на ярмарок завітало 140.000 відвідувачів. Було 1500 експонентів з 60 країн, учасники мали чудові результати прямого продажу, укладено численні договори. Одна з особливостей ярмарку – велика кількість офіційних візитів з усього світу, активна ділова та дипломатична діяльність з супроводом економічних делегацій, та інформаційне висвітлення з боку більше тисячі акредитованих журналістів.


Для отримання більш детальної інформації звертатись на електронну поштуukrsrbchamber@gmail.com


Контактний телефон представника президента палати в Україні +380 97 3183479.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома суб’єктів підприємництва!Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує:


8-11 березня 2018 рокуДонецька Торгова-промислова палата організовує бізнес-місію до Албанії в рамках проведення однієї з наймасштабніших виставок Балканського півострова «Food&DrinkFestival».


Програмою також передбачені В2В переговори згідно індивідуальних запитів учасників. Учасниками «Food&DrinkFestival» є представники албанських та іноземних компаній, які виробляють, обробляють, експортують та імпортують харчові продукти таких категорій:Органічні продукти харчування

· м'ясо та м'ясні продукти

· молочні продукти

· яйця

· чай та кава

· спиртні напої, пиво, вино

· хлібобулочні вироби

· мінеральна вода

· мед

· риба та морепродукти

- кондитерські вироби

· мережі супермаркетів

· снеки та чіпси

· дитяче харчування

· ресторани

· спеції та інгредієнти

· консервовані та заморожені продукти харчування

· безалкогольні напої

· видавництво та журнали

- кейтеринг

· франшиза


Кому це буде цікаво?

· Експортерам та імпортерам продуктів харчування, еко-продуктів, алкогольних та           безалкогольних напоїв

· Представникам ресторанів, готелів, пансіонатів

· Шеф-кухарям, сомельє

· Організаторам кейтерингу та дегустацій


Программа*:8.03 – приліт до Тірани, відвідування підприємства

9.03 – робота на виставці  “Food&DrinkFestival”, В2В переговори

10.03 –робота на виставці/ відвідування підприємств

11.03 – повернення до України

*в залежності від побажань учасників програму можливо скоротити або розширити


Витрати:

Вартість участі в бізнес-місії складає 480 євро (в тому числі, проживання в готелі, харчування, логістика, організація переговорів тощо). Учасники окремо сплачують переліт (приблизно 8500 грн.). Пропонується також розглянути можливість участі у колективному стенді. Для учасників української делегації діє спеціальна ціна 70 євро за 1 кв.м стендового місця.


Отримати більш докладну інформацію щодо участі в бізнес-місії Ви можете в Департаменті міжнародного співробітництва Донецької Торгово-промислової палати.


Контактні особи:

- Таміла Дмитриченко (тел. +38 099 945 6403, e-mail:t.maktpp@gmail.com

- Яна Нефьодова (тел. +38 066 623 7667, e-mail:yananefyodova12@gmail.com
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома суб’єктів господарювання, які займаються реалізацією видавничої продукції!15 грудня 2017 року набув чинності наказ Держкомтелерадіо від 17.10.2017 № 384 «Про затвердження Порядку накладання Державним комітетом телебачення та радіомовлення України адміністративно-господарських штрафів».


Таким чином, завершено створення правового механізму реалізації повноважень Держкомтелерадіо, визначених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».


Відтепер видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, без наявності відповідного дозволу, виданого згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», вилучатиметься з обігу уповноваженими особами Держкомтелерадіо.


Вилучення відбуватиметься відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 №235.


Після 22 травня 2017 року легально ввезеною в Україну може вважатися лише продукція, про видачу дозволу на ввезення якої є відповідний запис в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів і зборів та Реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України(http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=134473&cat_id=134413), за умови документального підтвердження факту її придбання у суб’єкта господарювання, який ввіз продукцію відповідно до отриманого дозволу.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома представників агропромислової галузі!1-2 березня 2018 року в м. Запоріжжя відбудеться третя національна аграрна конференція «Мільйон із гектара».

Ділова програма події дозволяє усвідомити повну картину абсолютно всіх новітніх сфер і ніш аграрного сектору країни, оцінити можливості впровадження нового виробництва та диверсифікованості виробничих потужностей на малій площі з мінімальними витратами, максимальною віддачою та високою маржинальністю.

Організатори традиційно планують дводенний формат заходу: з пленарною частиною 1 березня та практичним бізнес-туром до провідних господарств Запорізької області 2 березня.

Ключові теми конференції:

- Переваги диверсифікованості аграрного виробництва в нинішніх реаліях

- Вирощування винограду, черешні та інших плодових культур у закритому ґрунті

- Часник як найпопулярніша культура останніх років. Питання у правильному підході до ведення бізнесу

- Фінансова підтримка дрібних фермерських господарств, фінансові проекти та земельне питання

- Високомаржинальні плодоовочеві культури: наскільки виправданим є ризик їхнього впровадження в структуру господарства

- Нішові плодоовочеві та інші культури

- Ефективний плодовий сад від 1 га

- Промислове виробництво гарбуза

- Ягідна плантація площею 0,5-5 га

- Промислове горіхівництво

- Професійне бджільництво

- Кролівництво

- Аквакультура

- Вівчарство та козівництво

- Птахівництво: традиційне, екзотичне, декоративне

- Вирощування квітів і декоративних рослин

- Органічне виробництво та перспективні канали реалізації

- Зелений туризм

- Основні канали реалізації с/г продукції дрібними фермерськими господарствами тощо.

Організатор пропонує зацікавленим компаніям максимально прийнятний реєстраційний внесок за участь у події з насиченою діловою програмою, яка включає здебільшого технологічні та ринкові презентації від лідерів відповідних галузей.

Більш докладна інформація про конференцію знаходиться наофіційному сайтіорганізаторів:www.fruit-inform.com

З питань участі в події звертайтеся до організаційного комітету у відділі маркетингу проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти»:

Євген Кузін, моб: +380965836323;т/ф:+380562320795(дод. 304);fruit.intl@fruit-inform.comОлександр Хорев, моб: +380 67 6343980; т/ф: +380 562 320795 (дод. 300);fruit.chief@fruit-inform.com.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома представників агропромислової галузі!07 грудня 2017 року для керівників та головних бухгалтерів агрокомпаній, агрохолдингів, агротрейдерів, постачальників сільгосптехніки, добрив тощо офіційне видання Державної фіскальної служби України «Вісник. Право знати все про податки і збори» проводить у м. Києві (готель «Хрещатик») Національний агрофорум на тему: «Податки. Фінанси. Право».


Метою заходу є – роз’яснення останніх змін в оподаткуванні, ознайомлення з механізмами залучення фінансування, надання рекомендацій з мінімізації податкових ризиків, землекористування, ризиків у сфері ЗЕД та взаємовідносин з фінансовими інститутами.


Для реєстрації на участь у форумі необхідно заповнити заявку на сайті:www.visnyk.ua/forum.


Додаткову інформацію можна отримати:, (044) 501-06-42, (067) 506-32-64, контактна особа Тая Попова (mail@visnyk.ua).


Програма, теми форуму, зразок рахункудодаються.Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома суб’єктів підприємництва!Експертно-аналітичним центром BRDO, що фінансується Європейським Союзом в рамках проекту FORBIZ та в рамках Ініціативи EU4Business створеноПлатформу ефективного регулювання PRO.


PRO– це низка унікальних сучасних сервісів, що допомагають підприємцям виконувати вимоги законодавства та інструментів для органів влади задля втілення сервісного підходу взаємодії з бізнесом.


Мета– створення нової ефективної моделі державного регулювання та побудови публічного діалогу між бізнесом та владою. Платформа ефективного регулювання PRO (regulation.gov.ua) містить прогресивні он-лайн інструменти: для бізнесу – покрокові інструкції як відкрити бізнес; для влади – проведення аналізу регуляторного впливу.


Зараз Платформа містить:


1. Інтерактивний сервіс, що дозволяє отримати персональну покрокову інструкцію щодо того, як відкрити бізнес та виконати вимоги законодавства. Наregulation.gov.ua/startupвже доступні 17 видів бізнесу, до кінця року планується 30. До локалізації інструкцій приєдналися Вінниця, Миколаїв, Чернівці та Чернігів.


2. Путівник по державіregulation.gov.ua/catalogue, який містить інформацію про 17 тисяч суб’єктів владних повноважень, 12 тисяч функцій органів влади, 16 тисяч функцій структурних підрозділів органів влади, 28 тисяч статистичних показників та іншу інформацію.


3. Онлайн-інструмент для здійснення аналізу регуляторного впливуtools.regulation.gov.ua/aru, що готується до проектів регуляторних актів, в тому числі на місцевому рівні, а також для підготовки М-тесту та розрахунку бюджетних витрат.


4. Рейтинг «Регіональний Doing Business»regulation.gov.ua/rating.


5. База законодавства Україниregulation.gov.ua/documents, що містить 231 тисячу актів, у тому числі акти з охорони праці та санітарні норми й правила, відсутні у основних безкоштовних базах даних.


6. Пошук по плану комплексних перевірок на 2017 рікregulation.gov.ua/inspections.


7. Бібліотека найкращих практик для органів владиregulation.gov.ua/library.

До відома суб’єктів підприємництва!Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради повідомляє про проведення30 листопада – 01 грудня 2017 рокув м. Києві Міжнародного Форуму бізнес-інновацій Future Business Forum (далі – Форум).


Мета Форуму– ознайомлення представників українського бізнесу з принципами сталого розвитку.


Програма Форуму складається із наступних панельних дискусій:

Глобальні цілі. Локальний бізнес.

Організаційна культура і менеджмент.

Стійке управління ланцюжками постачань.

Інновації і управління змінами для бізнесу.

Інвестиції для сталого бізнесу.

Зелена модернізація економіки.


Презентація Меморандуму державних компаній про наслідування принципів мережі Глобального Договору ООН.


Більш детальна інформація для зацікавлених суб’єктів підприємництва щодо участі у Форумі на сайті:

fbf.globalcompakt.org.ua та у Facebook facebook.com/events/129002407828891.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До уваги суб’єктів підприємництва!Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує про проведеннятренінгу «Дизайн мислення в бізнесі», який відбудеться в м. Краматорськ24-26.11.2017 року з 10-00 до 17-00за адресою: вул. Паркова, буд.9, FreeUA креативний простір.


Мета тренінгу – навчитися виявляти приховані можливості, проектувати інноваційні рішення, створювати нові продукти, покращувати існуючі товари, послуги, орієнтовані на людей.


Для кого?


Для тих, хто хоче перетворити свою ідею в успішний товар або послугу, хто хоче знайти креативні, інноваційні рішення і розвинути свій бізнес:

- початківці і досвідчені підприємці;

- стартапери, фрілансери;

- керівники та власники бізнесу.


Анкета для реєстрації:https://goo.gl/forms/Tyddk4s13318AeWT2


Організовує проведення тренінгу творчий центр підприємництва в м. Краматорську. Координатор проекту Олена Кучерук, контактний телефон: 095 045 3911.


За більш детальною інформацією про захід звертатися на сайт:

https://www.facebook.com/events/1884264495222760/
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

Краматорські промисловці запрошуються на XVI Міжнародний промисловий форум - 201721-24 листопада 2017 рокуна території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Броварський проспект, 15) відбудетьсяXVI Міжнародний промисловий форум - 2017», присвячений питанням розвитку науково-промислового потенціалу машинобудування.


Форум буде проведено у виді спеціалізованих виставок. Новітню продукцію продемонструють близько 350 підприємств з 32 країн світу. Усе обладнання працюватиме в режимі реального часу.


Вхід для відвідувачів безкоштовний.


Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами: (044) 201-11-65, 201-11-58, 201-11-56 та на веб-сторінці:www.iec-expo.com.uaДо відома сільгосптоваровиробників міста!На виконання Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 884 (із змінами) (далі – Порядок), комісія з питань здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості тварин проводить приймання заявок та документів про часткове відшкодування вартості тварин відповідно до пункту 7 Порядку.


Документи приймаються з 9-00 до 18-00 години за адресою: м. Краматорськ, бул. Машинобудівників, 20, каб. № 41.


Телефон для довідок: 06264-20-120.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома сільгосптоваровиробників міста!16 жовтня 2017 року Державна продовольчо-зернова корпорація України (далі - ДПЗКУ) розпочала програму закупівлі озимих зернових майбутнього врожаю.


Реалізація даної програми передбачає закупівлю 300,0 тис.тонн пшениці та 200,0 тис.тонн ячменю 3-го класу майбутнього врожаю. Рекомендована мінімальна партія товару 100,0 тонн, термін поставки до 01 вересня 2018 року.


Попередня оплата – 3,0 тис.грн. з урахуванням ПДВ (жовтень-грудень 2017 року). Відсоток за користування коштами: 12,5% річних (у разі поставки товару на філії ПАТ «ДПЗКУ») та 14,0 % річних (у разі поставки на зернові склади, що не належать ПАТ «ДПЗКУ»). Остаточний розрахунок здійснюється після поставки на зерновий склад всієї партії законтрактованого зерна (липень-вересень 2018 року).


Консультації з усіх питань, що стосуються умов участі у форвардній програмі Ви маєте можливість отримати в регіональних відділах ПАТ «ДПЗКУ» або за телефоном (044) 206-15-71, також звернутися на електронну адресу:forward@pzeu.gov.ua. Основні умови закупівель озимих зернових культур майбутнього врожаю 2018 року ПАТ «ДПЗКУ» додаються.


У разі зацікавленості в укладанні форвардних договорів з ПАТ «ДПЗКУ», необхідно інформувати департамент агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації на електронну адресу: 02.03@agro.dn.gov.ua.Основні умови проведенняПАТ «Державна продовольча зернова корпорація України»закупівель озимих зернових культур майбутнього врожаю 2018 року


Реалізація даної програми передбачає закупівлю 300,0 тис.тонн пшениці та 200,0 тис.тонн ячменю майбутнього врожаю.


Основні умови проведення закупівлі зерна майбутнього врожаю:
Товар:озима пшениця та ячмінь 3-го класу.
Рекомендована мінімальна партія товару:100,0 (сто) метричних тонн.
Умови поставки:філія ПАТ «ДПЗКУ» або інший зерновий склад.
Термін поставки:до 01 вересня 2018 року.
Попередня оплата:3000,0 (три тисячі) гривень з урахуванням ПДВ (жовтень-грудень 2017 року).
Відсоток за користування коштами:12,5 % річних (у разі поставки товару на філії ПАТ «ДПЗКУ») та 14,0 % річних (у разі поставки на зернові склади, що не належать ПАТ «ДПЗКУ»).
Остаточний розрахунок:здійснюється після поставки на зерновий склад всієї партії законтрактованого зерна (липень-вересень 2018 року).


Сума доплати (далі – СД) з урахуванням ПДА визначається за формулою:

СД = ((ЦІНА пост на елеватор/КУРС2 – ПО/КУРС1) х КУРС2 – К х N) х кількість товару.


ПО– сума попередньої оплати за 1 тонну товару з ПДВ.


КУРС1- курс долару США до української гривні (офіційний курс гривні) на дату здійснення передньої оплати та оприлюднений в Інтернет на сайті htth://www.bank.gov.ua.


Якщо при здійсненні остаточного розрахунку КУРС2 < КУРС1 , тоді КУРС2 = КУРС1 .


Ціна пост на елеватор– ціна в гривні, що склалася на момент поставки Товару на умовах EXW – відповідної філії ПАТ «ДПЗКУ», зернового складу.


КУРС2- курс долару США до української гривні (офіційний курс гривні) на дату здійснення поставки Товару та оприлюднений в Інтернет на сайті htth://www.bank.gov.ua.


К– коефіцієнт зменшення ціни за кожен день з дати вчинення попередньої оплати до дати здійснення поставки товару, який дорівнює ПО*0,0343/100 (у разі поставки Товару на філії ПАТ «ДПЗКУ») та ПО*0,0384/100 (у разі поставки Товару на зернові склади, що не належать ПАТ «ДПЗКУ»).


N – кількість днів з дати вчинення попередньої оплати до дати здійснення поставки товару.


Перелік страхових компаній, які залучені до співпрацювання:ПАТ «СК «ПЗУ Україна», ПАТ «СК «ІНГО Україна», ПАТ «СК «Універсальна», ПрАТ «УАСК АСКА» та АТ «СК «АХА Страхування».
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома суб’єктів підприємництва!08 листопада 2017 рокуу м. Краматорську відбудетьсяСхідний Експортний Форум – 2017, який пройде за адресою: м. Краматорськ, вул. Велика Садова, 99 (в приміщення машинобудівного коледжу).


Мета Форуму– підвищення конкурентоспроможності місцевого малого та середнього бізнесу на зовнішніх ринках, зокрема ринку Європейського Союзу, інформування бізнесу регіону про переваги та можливості Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою тощо.


Програма Форуму складається із трьох секцій:


Секція «Зміни»присвячена змінам в економіці країни і регіону. Представники органів влади говоритимуть про позитивні зміни та важливість експорту для розвитку економіки країни.


Секція «Виклики»буде організована в форматі дискусійної панелі, на якій експерти зроблять короткі доповіді щодо існуючих проблем при здійснені експорту та відповідатимуть на питання учасників Форуму.


Секція «Можливості»покликана проінформувати учасників Форуму про можливості, що відкриті для існуючих та потенційних експортерів регіону.


Організатор - Центр підтримки бізнесу м. Краматорськ за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business.


Контакти:КатеринаЧумакова+38(099)073-26-41,  e-mailkaterina.chumakova@gmail.comабоeef2017kramatorsk@gmail.com


Участь у заході безкоштовна. Для участі у Форумі обов'язкова попередня реєстрація за посиланням:https://form.jotformeu.com/72612584333354
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома агровиробників та виробників харчових продуктів!5-7 жовтня в Міжнародному аеропорту «Харків» (Виставковий термінал «С») відбудеться масштабний форум для аграріїв АГРОПОРТ 2017.


АГРОПОРТ™ (agroport.ua [1]) – Міжнародна агропромислова виставка та форум щодо розвитку фермерства в Україні та один з найбільших заходів аграрної галузі в Східній Європі. З 2014 року проводиться за підтримки FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація) та є єдиним в Україні галузевим заходом, який включено у всесвітній календар подій оголошених ООН Міжнародних років.


З 2016 року AGROPORT проходить в оновленому форматі «Схід-Захід» у двох містах – Львові та Харкові. Основні майданчики заходу – Міжнародний аеропорт «Львів» та Міжнародний аеропорт «Харків».


На площі 5000 м кв. в виставковому терміналі «С» харківського аеропорту буде розташована агропромислова виставка для представників східноукраїнського АПК, а для демонстрації техніки і технологій також буде задіяна привокзальна площа(20 000 м кв.).


Протягом усіх трьох днів окремим блоком виставки стане експозиція автомобілів і пересувних засобів для фермерів з тест-драйвами.


Організаторами Міжнародного форуму з розвитку фермерства Агропорт виступають Департаменти агропромислового розвитку Львівської й Харківської ОДА та консалтингова компанія Aviabrand LLC.


Більш детальну інформацію щодо організації та проведення заходу Ви зможете отримати, звернувшись до Центру експорту Донецької ТПП (Контактна особа: Дмитриченко Таміла, тел: 099-945-64-03, e-mail:t.maktpp@gmail.com) та за посиланням:


https://issuu.com/aviabrand/docs/digest_5_8_
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома суб’єктів малого і середнього бізнесу!28-29 вересня 2017 рокуу м. Краматорську відбудетьсяМіжнародний Економічний Форум«Discover Dn.Ua», який пройде у презентаційній залі ТОВ «ФУРЛЕНДЕР» за адресою: м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 6. Реєстрація учасників Форуму 28.09.2017 року з 9-00 до 10-00.


Форум є важливою дискусійною платформою для налагодження прямих контактів між представниками влади та бізнесу, залучення потенційних інвесторів, застосування європейського досвіду для сталого зростання регіональної економіки, розвитку інноваційних та нестереотипних галузей.


Під час Форуму заплановано проведення сесії «Стратегія розвитку Донецької області до 2040 року» та панельні засідання за напрямами: «Галузі економіки, що мають стати стрижнем для оновленої Донеччини», «Цивільне застосування військових компетенцій», «Перші паростки підприємництва», «Доступ до фінансування та інформаційної підтримки під час перезавантаження».


До участі у вищезазначеному заході запрошені керівники органів державної влади України, провідні аналітики та міжнародні експерти, керівники найбільших міжнародних організацій, у тому числі фінансових.


Для участі у Форумі необхідно зареєструватися за посиланням:https://goo.gl/forms/U2NnPZeTFg3A1OsN2.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома суб’єктів малого і середнього бізнесу!18-20 жовтня 2017 рокувідбудетьсяVII Європейський Конгрес малих та середніх підприємств, який пройдеу Міжнародному Конференц-Центрі м. Катовіце (Польща).


Конгрес є найбільшим у Європі заходом, присвяченим сектору малого та середнього бізнесу.


Мета Конгресу – посилити бізнес-кооперацію між МСБ різних країн, зважаючи на постійно зростаючу роль малого та середнього бізнесу у глобальній світовій економіці. Цього року конгрес проходить під девізом «Наука – бізнес – самоврядування – разом для економіки».


Програма Конгресу містить велику кількість дискусій, круглих столів, воркшопів з питань ефективного маркетингу, інновацій та стратегій успішного бізнесу, викликів сучасного ринку тощо.


З детальним проектом програми конгресу можна ознайомитись на сайті заходу:www.ekmsp.eu,www.smecongress.eu. Участь у заході є безкоштовною.


Програмою Конгресу передбачені також В2В сесії, які будуть організовані в рамках мережі Enterprise Europe Network у Катовіце. Платформа для організації В2В сесій вже доступна за адресою:https://b2bharmo.com/Kongress2017.


Контактний телефон: (044) 461 98 08
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До уваги суб’єктів малого і середнього підприємництва!26-27 жовтня 2017 рокув Україні відбудетьсяVII Міжнародний форум «Дні Польського Бізнесу».Перший деньфоруму пройдеу Києві(готель «Київ», «Тріумфальна зала», вул. М. Грушевського, 26/1),другий деньфоруму –в Одесі(Будинок прийомів Одеської обласної ради, провулок Санаторний, 2).


Проведення щорічних міжнародних бізнес-форумів в Україні та Польщі започатковано в 2014 році з метою створення майданчику для обміну ідеями, налагодження співпраці та сприяння зростанню притоку прямих іноземних інвестицій.


Форуми традиційно проходять за підтримки Міністерства розвитку Республіки Польща та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.


Для участі у форумі запрошуються представники бізнес-кіл міста, які зацікавлені в роботі з країнами ЄС та з Республікою Польща.


Деталі та реєстрація за посиланням:https://goo.gl/A9w7nU.


Контактна особа – Олена Вакулік, тел. (044) 238 09 44, e-mail:events@eucon.ua
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До уваги суб’єктів господарювання!Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2109-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю».


Документом вдосконалюється порядок забезпечення осіб з інвалідністю місцями для паркування їхніх транспортних засобів або транспортних засобів, що здійснюють перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю. Також Законом посилюється адміністративна відповідальність за порушення встановлених Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» пільг для зазначених осіб.


Законом № 2109-VIII вносяться зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», які дозволять законодавчо захистити право осіб з інвалідністю або водіїв, які їх перевозять на безоплатне паркування на спеціально обладнаних місцях, з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою. Зокрема, підвищується розмір штрафів за зупинку чи стоянку, паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного користування особами з інвалідністю чи особами, які їх перевозять. Збільшується відповідальність і за необлаштування на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування місць для осіб з інвалідністю.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До уваги суб’єктів малого і середнього підприємництва!18-19 жовтня 2017 року у м. Маріуполь(вул. Харлампіївська, 17, ДК «Молодіжний»)відбудеться Бізнес-форум «Business4Women».


Захід організовує Центр підтримки бізнесу у місті Краматорськ за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку у рамках ініціативи EU4 Business Європейського союзу.


Учасники Форуму обговорять питання щодо новітніх національних та європейських ініціатив, ролі громадських та бізнес-об’єднань у розвитку жіночого підприємництва, актуальних програм фінансової підтримки бізнесу, можливостей та викликів на шляху підприємницької діяльності жінок.


В рамках Форуму будуть презентовані історії успіху жінок-підприємців, відбудеться нагородження за кращі конкурсні роботи «Чому я вибираю власний бізнес», а також проведені майстер-класи для бажаючих.


Більш детальну інформацію щодо проведення та участі у Форумі можливо отримати за телефонами: (06264) 7 10 76, (0629) 52 33 96, 050 471 44 40 або за електронною адресою:business4women.ua@gmail.com. Контактна особа – Наталя Іванова.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До відома керівників фермерських господарств!


Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1102 (із змінами), Українським державним фондом підтримки фермерських господарств (далі - Укрдержфонд) оголошено про умови проведення конкурсу на отримання фінансової підтримки на поворотній основі за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам».


Прийом заявок і документів від фермерських господарств на участь у конкурсному відборі регіональної комісії Укрдержфонду здійснюється з 18 липня по 16 серпня 2017 року (включно).


Більш детальна інформація міститься на офіційному веб-сайті Укрдежфонду запосиланням
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики

До уваги суб’єктів малого і середнього підприємництва!


Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради інформує.

Відділення «Краматорське» ПАТ «АЛЬФА-БАНК» зацікавлене у розвитку малого і середнього бізнесу в місті Краматорськ.

ПАТ «АЛЬФА-БАНК» готовий запропонувати підприємствам і підприємцям міста широкий спектр банківських послуг з прозорими умовами, без прихованих платежів і комісій. Всі банківські послуги розроблені, щоб відповідати вимогам малого і середнього бізнесу в Україні.

За більш детальною інформацією звертатися до відділення «Краматорське» ПАТ «АЛЬФА-БАНК», розташованого за адресою: 84313, м. Краматорськ, вул. Б. Хмельницького, 13 або за телефонами: (+38 06264) 7-20-21, 7-20-22.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики
До відома суб’єктів малого і середнього підприємництва!На звернення Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS) від 22.06.2017 №75/2017 повідомляємо наступне.


Проект CUTIS оголосив відбір українських підприємств малого та середнього бізнесу для участі у Програмі підтримки експорту до Канади U CAN EXPORT у пріоритетних секторах:

1. Одяг

2. Взуття

3. Меблі

4. Шоколад та кондитерські вироби

5. IT-послуги.


Пріоритети були визначені у результаті ґрунтовного аналізу канадського та українського ринків.


Програма U CAN EXPORT впроваджуватиметься проектом CUTIS у партнерстві з Офісом підтримки експорту. Вона розрахована на три роки та має кілька рівнів:

комплексний – для обмеженої кількості компаній малого і середнього бізнесу, найбільш перспективних і готових до експорту;

освітньо-консультаційний – для решти компаній у пріоритетних секторах, зацікавлених у виході на канадський ринок;

інформаційний – для широкого кола компаній, що цікавляться канадським ринком.


Оголошення про конкурсдодається.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політикиДо уваги суб’єктів підприємництва !Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики інформує Вас про проведенняX ювілейного Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти: співробітництво, інвестиції, економічний розвиток»(далі Форум), який відбудеться в м. Нова Каховка (Херсонська обл.) 29-30 вересня 2017 року.


Основні питання, які буде розглянуто на Форумі – впровадження «зелених» технологій, виробництво «зеленої» енергії, екоінновації в аграрному комплексі, туристичний потенціал Херсонщини.


Реєстрація учасників буде проходити на офіційному сайті заходу:www.tavrianhorizons.in.ua .


За додатковою інформацією звертатися в організаційний комітет Форуму за телефоном: (0552) 22 57 68 або e-mail:tavrianhorizons@gmail.com.
Відділ споживчого ринку, підприємництв та регуляторної політикиДо уваги сільгосптоваровиробників!


Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 року № 130, сільгосптоваровиробникам надається компенсація за техніку та обладнання, придбані у заводів-виробників або їх дилерів, на безповоротній основі у розмірі 20 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість). Оплата за техніку і обладнання та їх компенсація проводиться через державні банки.


Форма Заявки для отримання часткової вартості техніки та обладнання затверджена наказом Мінагрополітики від 18 квітня 2017 року № 228 «Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 травня 2017 року № 614/30482.


Перелік техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, розміщений на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку, Мінагрополітики та департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації.


Пам’ятка для сільськогосподарських товаровиробників для отримання часткової (20 відсотків) компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництвадодається.
Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політикиДо відома виробників продовольчих товарів, суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють оптову, роздрібну торгівлю, керівників ринків з продажу продовольчих і непродовольчих товарів!Постановою від 07.06.2017 № 394«Про внесення змін у додаток до постанови  Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»Уряд скасував державне цінове регулювання на ряд товарів і послуг з 01.07.2017 року.


Зокрема, визнано такими, що втратили чинність, відповідні акти Кабінету Міністрів України та внесено зміни до ряду постанов.


Головна мета цих змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дебюрократизація (дерегуляція) у сфері ціноутворення.


Очікується, що рішення Уряду спростить процедуру зміни цін залежно від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон’юктури.


Постанова набирає чинності з 01.07.2017 року.


Дія постанови поширюється:


- на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище 15%;


- на граничні рівні рентабельності та торговельні надбавки на дитяче харчування, граничні розміри плати за послуги, що надаються у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів;


- на граничні рівні цін, нормативи рентабельності (у розмірі не вище 20%) за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та/або холодильного устаткування у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.


Зокрема, Кабінет міністрів скасував обов’язок для виробників продовольчих товарів подавати в Держпродспоживслужбу обґрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін на свою продукцію. Крім того, скасовано порядок формування цін на продовольчі товари (від 2008 року).
Відділ споживчого ринку, підприємництв та регуляторної політикиШановні підприємці!


Донецька торгово-промислова палата запрошує до участі вДев’ятому регіональному конкурсі «Підприємець року Донецької області – 2017».


Протягом останніх років традиційно відзначається День підприємця з почесним нагородженням кращих представників малого бізнесу Донецької області.


В рамках реалізації заходів Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Донецькій області на 2017-2018 роки, облдержадміністрація спільно з Донецькою торгово-промисловою палатою та Регіональним фондом підтримки підприємництва по Донецькій області ініціюють проведення Дев’ятого регіонального конкурсу «Підприємець року Донецької області – 2017».


Основною метоюпроведення конкурсу є реалізація регіональних ініціатив в області розвитку малого підприємництва, пошук і нагородження активних підприємців за вагомий внесок в політичне, економічне, соціальне життя суспільства, стимулювання самореалізації особистості, позитивних зрушень у галузі розвитку підприємництва.


Запрошуємо взяти активну участь у реалізації заходів щодо проведення Дев’ятого регіонального конкурсу «Підприємець року Донецької області – 2017» і в строк до15 червня 2017 рокунадати пакети документів, передбачені умовами конкурсу, у паперовому вигляді (за адресою: м. Краматорськ, вул. Ярослава Мудрого, 48-а, 3-й поверх, Центр розвитку малого і середнього підприємництва Донецької торгово-промислової палати, з поміткою «Конкурс «Підприємець року») та електронному вигляді (фотокартки повинні бути кольорові, портретні, розміром не менш 1Мб) на адресу електронної поштиoleg.bedzay@donetskcci.com.


Контактна особа: Бедзай Олег Миколайович, тел. (050) 347 85 73.


Інформаційні матеріали щодо Дев’ятого регіонального конкурсу «Підприємець року Донецької області 2017» розміщено на офіційному сайті Донецької торгово-промислової палати за посиланням:http://donetskcci.com/konkursy/new/879-konkurs-pidpriemets-roku-donetskoji-oblasti-2017.html
Відділ споживчого ринку, підприємництв та регуляторної політикиЗ 10 червня по 10 вересня 2017 року в м. Астана, Республіка Казахстан відбудеться Міжнародна спеціалізована виставка ЕКСПО-2017.


В цьому році «ЕКСПО-2017» проводиться під гаслом «Енергія майбутнього». Очікується більше 5 млн. відвідувачів на загальній площі 173,4 га буде об’єднано компанії і організації більше ніж 127 країн Світу.


Суб’єкти господарювання, які бажають взяти участь у зазначеній виставці безпосередньо або заочно, можуть ознайомитися із додатковою інформацією та зареєструватися за посиланням:http://reg.expo2017ukraine.com.ua/.
Відділ споживчого ринку, підприємництв та регуляторної політикиШановні підприємці!


Донецька торгово-промислова палата запрошує до участі у IX щорічному конкурсі інвестиційних проектів «Інвестуй в Донбас - інвестуй в майбутнє 2016».


Історія конкурсу починається з 2006 року. За цей час учасниками конкурсу стали більш 400 підприємств-членів Донецької ТПП. Всі учасники отримали від Донецької ТПП інформаційну підтримку та спеціальні можливості просування проектів на заходах, в тому числі і міжнародних. Переможці конкурсу були нагороджені діловими поїздками в наступні країни: Австрію, Чехію, Італію, Польщу і Скандинавські країни для встановлення ділових контактів з зарубіжними компаніями відповідних сфер діяльності.


Мета конкурсу- підвищення інвестиційної активності підприємства і залучення інвестицій в Донецьку область.


Завдання конкурсу:

- навчити підприємства представляти свій інвестиційний потенціал;

- поліпшити інвестиційний клімат Донецької області шляхом поширення інформації про перспективні інноваційні проекти серед потенційних інвесторів.


Переможці будуть визначені в таких номінаціях:

- Виробництво;

- Послуги.


Етапи проведення конкурсу:


4 квітня - 30 травня подача заявок на участь
1 – 31 червня консультації та семінари з написання інвестиційних проектів
1 липня - 31 серпня написання і подача інвестиційних пропозицій
1 - 30 вересня розгляд інвестиційних пропозицій членами журі
1 грудня оголошення і нагородження переможців конкурсу


Учасники конкурсу матимуть можливість:

- Взяти участь в семінарі з написання інвестиційних проектів.

- Отримати консультації фахівців з підготовки інвестиційних пропозицій.

- Презентувати свій інвестиційний проект під час підбиття підсумків конкурсу на урочистому заході з нагоди нагородження переможців.

- Отримати інформаційну підтримку на всіх заходах Донецької ТПП в 2016-2017 рр .

- Розмістити інвестиційний проект на сайті Донецької ТПП і інвестиційному порталі ТПП України.


Кожен проект буде розміщений в каталозі Конкурсу. Каталог поширюється на всіх заходах Донецької ТПП, а також знаходиться в постійному доступі для потенційних інвесторів на сайті Донецької ТПП.


Всі учасники конкурсу нагороджуються дипломами, для переможців розробляється програма із просування проекту.


Переможців конкурсу визначає незалежна експертна комісія.


Результати конкурсу будуть широко висвітлюватися в регіональних ЗМІ, на сайтах Палати і наших партнерів.


Термін подачі заявок на участь в конкурсі - до 31 травня 2016.


Організаційний комітет конкурсу: тел. 050-477-51-00 або e-mail:folomeeva@dtpp.donetsk.ua(Вікторія Фоломєєва).Відділ економіки та регуляторної політики міської ради пропонує жителям міста, тимчасово переміщеним особам, громадським організаціям, підприємцям надати свої бізнес-пропозиції, які після їх розгляду експертами і захисту можуть бути профінансовані.


Пріоритет віддається виробникам, які створюють робочі місця.


Інформацію необхідно оформити на 3-4 аркушах формату А4, де коротко описується бізнес-пропозиція, де буде закуповуватися обладнання, по якій ціні, вказати суму необхідну на весь проект, скільки буде створено робочих місць, затребуваність на ринку, фото обладнання.


Дуже важливо, створення якомога більше робочих місць, на які підбираються тимчасово переміщені особи (приблизно до 80%-90%).


Розглядається питання будівництва соціального житла з низькою собівартістю, передбачені кластери: медичний, бджолярів, виробників, агроіндустріальний парк.


Партнерами співпраці є «Українсько-Канадська торгова асоціація», «Українсько-польський економічний альянс», Союз підприємців Німеччини, Союз промисловості Чехії, Комітет східного партнерства Польщі.


Просимо надсилати пропозиції на електронну адресу:ekoot_krm@ukr.net(бажано до 08.04.2016).30.03.2016 Краматорською міською радою прийнято рішення про приєднання до пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель ProZorro.


Затверджено Положення про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг виконавчими органами, структурними підрозділами, комунальними закладами, установами та підприємствами Краматорської міської ради у системі електронних державних закупівель ProZorro.


З метою удосконалення процесу здійснення електронних закупівель відділ економіки та регуляторної політики міської ради організовує участь суб‘єктів малого та середнього бізнесу, початківців, молоді у навчальних семінарах.


Семінар-практикум на безоплатній основі на тему: «Система електронних державних закупівель: практичні поради» проводить Міжнародний інститут підприємництва при Донецькій торгово-промисловій палаті.


Семінар триває протягом 3 годин.Програма додається.


Викладач: Меркулова Тетяна Вікторівна, начальник навчально-методичного відділу «Міжнародного інститута підприємництва» Донецької торгово-промислової палати.


Для участі в семінарі необхідно обов‘язково зареєструватися, направившизаявкуна електронну адресу:merkulova.tv@gmail.com.


У разі виникнення будь-яких запитань або коментарів, будь ласка, звертайтеся до Тетяни Меркулової, координатора заходу, за електронною адресою:merkulova.tv@gmail.com , або за тел.: +38099-217-89-59Визначено умови та механізм фінансової підтримки суб’єктів малого і середнього підприємництва шляхом часткової компенсації з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, що надаються банківськими установами на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва.


Порядок часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництваІнформація про програму «Стратегії зростання приватного сектору»


Відділ економіки та регуляторної політики міської ради повідомляє про можливість взяти участь у міжнародній навчальній програмі для розвитку приватного сектору «Стратегії зростання приватного сектору».


Програма розрахована на державних посадових осіб, представників напівурядових організацій та інституцій, громадських організацій та бізнес-асоціацій, організована Шведською міжнародною агенцією з розвитку та кооперації (SIDA) й орієнтована на громадян України, Грузії, Албанії, Молдови та Косово.


Учасники програми отримають поглиблені знання з просування та стимулювання розвитку приватного сектору, навички щодо впровадження змін у розвиток приватного сектору, а також оволодіють інструментами розробки плану дій з Розвитку приватного сектору на батьківщині.


Цей план розроблятиметься у співпраці з учасниками пов’язаної навчальної програми «Стратегічне управління бізнесом» («Strategic Business Management»).


Програма проводитиметься англійською мовою та включатиме тритижневий тренінг у Швеції, додаткові регіональні та національні семінари, а також можливості для роботи з мережею шведських національних та регіональних підприємств.


Всю детальну інформацію щодо умов програми та вимог до кандидатів можна знайти за посиланнямwww.privatesectordevelopment.seу розділі «Private Sector Growth Strategies».


Кінцевий термін складання заявок на участь у програмі – 2 травня 2016 року.Інформація про програму «Стратегічне управління бізнесом»


Відділ економіки та регуляторної політики міської ради повідомляє про можливість взяти участь у міжнародній навчальній програмі для розвитку приватного сектору «Стратегічне управління бізнесом».


Програма розрахована на бізнес-лідерів та підприємців, організована Шведською міжнародною агенцією з розвитку та кооперації (SIDA) й орієнтована на громадян України, Грузії, Албанії, Молдови та Косово.


Учасники програми отримають навички з успішного ведення власного бізнесу, розуміння механізмів зі стимулювання розвитку приватного сектора, а також оволодіють інструментами для розробки плану дій з Розвитку приватного сектору на батьківщині. Цей план дій розроблятиметься у співпраці з учасниками пов’язаної навчальної програми - «Стратегії розвитку приватного сектору» («Private Sector Growth Strategies»).


Програма проводитиметься англійською мовою та включатиме тритижневий тренінг у Швеції, додаткові регіональні та національні семінари, а також можливості для роботи з мережею шведських національних та регіональних підприємств.


Всю детальну інформацію щодо умов програми та вимог до кандидатів та способів складання документів можна знайти за посиланнямwww.privatesectordevelopment.seу розділі «Strategic Business Management».


Кінцевий термін складання заявок на участь у програмі – 2 травня 2016 року.Інформація про можливість стажування у Німеччині за програмою ділового партнерства

Відділ економіки та регуляторної політики міської ради повідомляє про можливість стажування у Німеччині за Програмою ділового партнерства «Fit for Partnership with Germany».


Дана Програма розрахована на українських підприємців і менеджерів, сприяє підвищенню їх кваліфікації завдяки отриманню нових знань в сфері ведення бізнесу німецькими та іншими іноземними партнерами та допомагає українським компаніям виходити на міжнародні ринки.


У 2016 році українським менеджерам, підприємцям і підприємствам пропонується стажування за напрямками: економічна кооперація без галузевої специфіки та економічна кооперація за галузевою специфікою (у сфері енергоефективності в промисловості, енергоефективності у будівництві і санації будівель і споруд, поновлюваних джерел енергії, у секторі охорони здоров’я, природоохоронних технологій водопостачання і каналізації, утилізації відходів, у аграрному секторі).


Стажування проводиться англійською мовою (лише у виняткових випадках – російською) і триває впродовж місяця. Програма фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччина.


Детальна інформація про Програму та умови участі розміщені за посиланням:http://ukraine.managerprogramm.de.27-28 жовтня 2015 року в м. Києві заплановано проведення Міжнародного форуму для сталого розвитку GREEN MIND - 2015 (далі - форум).


Ініціаторами форуму виступають Торгово-промислова палата України, Всеукраїнська громадська організація «Жива планета», та інші громадські організації, за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України й інших органів державної влади.


Відмінна риса GREEN MIND - формат бізнес-форуму і чітка спрямованість на інтеграцію екологічної складової в практичне виробниче середовище з метою сталого розвитку підприємств різних галузей економіки.


Завдяки спільним зусиллям органів влади, громадськості та бізнесу, заходи форуму у 2012 - 2014 рр. відбулись на високому організаційному та представницькому рівні, мали багато позитивних відгуків серед його учасників та у засобах масової інформації.


Тематика форуму за текстом додається. З більш детальнішою інформацією, форматом, напрямами та звітами заходів минулих років можна ознайомитись на його офіційному сайтіhttp://www.greenmind.com.ua">www.greenmind.com.ua


Згідно протокольного рішення засідання Оргкомітету форуму, що відбулося 24 квітня 2015 року на базі Торгово-промислової палати України, за участі представників органів державної влади, бізнесових структур та громадських організацій, в рамках форуму передбачено проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Екологічна якість та безпека» (далі – Конкурс).


Метою Конкурсу є відзначення та популяризація кращих досягнень вітчизняних установ, підприємств та організацій з упровадження більш чистих технологій виробництва та систем екологічного управління.


Детально про умови участі зазначено у Положенні про Конкурс.ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ РОБОТИ:


стратегія екологічної політики та національний план дій на період до 2020 року;


енергоефективність та ресурсозберігаючі технології більш чистого виробництва: економічні стимули, інновації та інвестиції;


екологічні податок та збори: необхідні реформи для забезпечення еколого-економічної ефективності;


можливості та ризики для бізнесу, пов'язані з імплементацією окремих Директив і Регламентів ЄС: оцінка впливу на навколишнє середовище, запобігання забруднень, торгівля викидами парникових газів, управління відходами;


інновації в маркетингу та комунікаціях.


Програма заходів форуму передбачає доповіді представників органів влади та провідних експертів України, Європейського Союзу, міжнародних міжурядових і фінансових організацій, в т.ч. організацій системи ООН та ОЕС.


Реєстрація доповідачів та учасників здійснюється в режимі online на офіційному сайті форумуhttp://greenmind.com.ua/">http://greenmind.com.ua/">http://greenmind.com.ua/">http://greenmind.com.ua/">http://greenmind.com.ua/Контактна особа:

Інна Яреськовска

+38 (093)457-02-03

info@greenmind.com.uaВ межах проектів ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» та «Економічне і соціальне відновлення Донбасу», які фінансуються Урядом Японії, триває конкурсний відбір на участь у навчальній програмі ПРООН «Розвиток навичок підприємницької діяльності серед ВПО та місцевого населення Донецької на Луганської областей». Виконавцем навчальної програми є ТзОВ «Територія Бізнесу».


Програма покликана підтримати учасників у їх прагненнях розпочати, відновити, розширити власну справу та допомогти сформувати необхідну психологічну, економічну і правову платформу для створення ефективного бізнесу і отримання прибутків. У межах даної програми, протягом вересня-грудня 2015 року буде проведено 48 тренінгів в містах: Київ, Полтава, Кременчук, Харків, Сєверодонецьк, Краматорськ, Маріуполь, Запоріжжя, Бердянськ, Дніпропетровськ, Кривий Ріг та Одеса. Тривалість одного навчання – 5 днів.


Детальнішу інформацію про програму можна отримати на сайтіhttp://vpo-study.org/, а також за телефонами:+38 050814-55-54,+38 097141-53-53.


Про програму


Державна регуляторна служба пропонує суб’єктам господарювання надати зауваження та пропозиції до проектів постанов КМУ про затвердження Ліцензійних умов провадження видів господарської діяльності


До Державної регуляторної служби України як спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування надійшли на погодження проекти наступних постанов Кабінету Міністрів України:


- «Про деякі питання ліцензування господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення» - ДСНС;


- «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунд; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу» - МВС;


- «Про затвердження Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності» - МВС;


- «Про деякі питання ліцензування господарської діяльності з ветеринарної практики» - Держветфітослужба;


- «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини» - МОЗ;


- «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» - МОЗ;


- «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва вибухових матеріалів промислового призначення за переліком, що визначається КМУ» - Держгірпромнагляд;


- «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з розробленням, виготовленням, постачанням спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації» - Держспецзв'язку;


- «Про затвердження переліку послуг у галузі криптографічного захисту інформації (крім послуг електронного цифрового підпису) та технічного захисту інформації, господарська діяльність щодо надання яких підлягає ліцензуванню» - СБУ;


- «Про затвердження Переліку послуг і робіт протипожежного призначення, що підлягають ліцензуванню» - ДСНС.


Перелічені проекти розміщено на офіційних веб-сайтах вказаних органів ліцензування.


З метою недопущення прийняття регуляторних актів, які створюють зайві перешкоди у започаткуванні та веденні бізнесу, Державна регуляторна служба України пропонує суб’єктам господарювання, які мають намір започаткувати провадження ліцензованих видів господарської діяльності, ліцензіатам та іншим зацікавленим особам надсилати зауваження та пропозиції на електронні адреси:dyatel@dkrp.gov.ua;kovalchuk@dkrp.gov.ua;ignatiy@dkrp.gov.ua.Україна вперше в ТОП-100 рейтингу Doing Business


У рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business-2015 Україна зайняла 96 місце.


Експерти Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації відзначили ряд покращень у бізнес-кліматі України.


Урейтингу Doing Business-2015 Україна досягла суттєвого успіху, піднявшись за рік з 112-ї позицію на 96-ту. Нагадаємо, що всього в рейтингу враховуються дані 189 країн.


За індикатором «Початок підприємницької діяльності» Україна посіла 76 позицію. Експерти відзначили, що для того, щоб почати свою справу в Україні, необхідно пройти близько 6 дозвільних процедур, що займе у підприємця не менше 21 дня і потребує 1,2% від початкового капіталу підприємства.


За індикатором «Початок будівництва» наша країна на 70-му місці. У цьому сегменті кількість дозвільних процедур збільшується до 8, сам процес отримання дозволів розтягується на 64 дні, а вартість досягає 10,2% від вартості майбутнього приміщення.


За індикатор «Підключення до електромереж» Україна зайняла 185 місце. Кількість дозвільних процедур у цьому секторі досягає 10, процес отримання дозвільних документів розтягується на 277 днів, а вартість перевищує 165,5% від доходу на душу населення.


Варто зазначити, що дані, враховані в Doing Business-2015, збиралися з липня 2013 року по липень 2014 року.


Нагадаємо, за дослідженням Doing Business-2014, Україна піднялася на 28 позицій у рейтингу - на 112-е місце.


Підприємці Краматорська, які висловили свою думку в процесі анкетування, вважають, що умови ведення бізнесу у 2014 році:

стали гіршими (53% респондентів);

в цілому залишилися стабільно поганими (36% респондентів);

залишилися стабільно хорошими (0,5% респондентів).Станьте учасником анкетування з оцінки стану здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності


Один з пріоритетних напрямків діяльності виконавчих органів Краматорської міської ради в 2015 році - дерегуляція підприємницької діяльності, суть якої – зняття адміністративних бар’єрів та максимальне спрощення умов ведення бізнесу.


В регуляторній політиці це постійний та послідовний курс виконавчих органів міської ради на впровадження оптимального управління в економічній та соціальній сферах, на зменшення їх втручання у діяльність суб’єктів підприємництва, усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку господарської діяльності.


До речі, всі проекти регуляторних актів подаватимуться на розгляд до новоствореної Державної регуляторної служби України, яка є відповідальним органом влади за активізацію процесу дерегуляції підприємницького середовища (Стратегія дій Державної регуляторної служби.pdf).


Першочерговими для оперативного дерегулювання господарської діяльності Служба визначає такі сфери:

- охорона праці та промислова безпека;

- санітарний, фітосанітарний та ветеринарний контроль;

- пожежна безпека;

- переробка вторинної сировини (утилізація відходів тари і упаковки).


Ці сфери переглядатимуться в частині процедур отримання документів дозвільного характеру та здійснення контрольно-наглядових функцій.


Наразі Служба проводить електронне опитування підприємців.


Для усунення надмірного нагляду (контролю) з боку держави у сфері господарської діяльності проводиться анкетування суб’єктів господарювання, метою якого є збирання інформації про кількість та ефективність заходів державного нагляду (контролю), які проводились уповноваженими на їх здійснення органами.


Першочергово в анкеті пропонується вказати дані про державний нагляд (контролю) у сферах охорони праці та промислової безпеки, санітарного контролю, фітосанітарного контролю, ветеринарного контролю, пожежної та техногенної безпеки.


Однак, учасникам анкетування надається можливість самостійно вказати в анкеті інформацію про стан державного нагляду (контролю) і в інших сферах господарської діяльності.


Для того, щоб взяти участь в анкетуванні, необхідно завантажити з сайту файл з анкетою, заповнити його, зберегти зміни та відправити на електронну адресу:udnk_dkrp@ukr.net, вказавши у темі повідомлення «Анкетування».


Обробка даних буде проводитись автоматизовано, тому просимо уважно поставитись до заповнення анкети з урахуванням зазначених в ній інструкцій.


Опитування буде проводитись до 20.02.2015 року.


«Це попередній перелік проблем, які потребують оперативного дерегулювання. Ми чекаємо від усіх зацікавлених (підприємців, ініціативних груп, об’єднань) також пропозицій щодо інших галузей, які потребують невідкладного розчищення. Влада сама себе не дерегулює, навіть якщо й ставить перед собою таке завдання», – повідомила Ксенія Ляпіна - Голова Державної регуляторної служби України.


Анкета (xls):
[pdf]- 37kb9668 переглядів

Print

Пошук на сайтiКалендар новин


 • інвест паспорт_eng
 • Контакт центр
 • КРАМАТОРСЬКА МІСЬКА РАДА ОТРИМАЛА ВІД ГО «ІНСТИТУТ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ» ВІДЗНАКУ «РАДА ДРУЖНЯ ДО МЕДІА»
 • СБУ Інформує
 • Петиції
 • Громадський бюджет
 • бджет-візуалізація
 • ОСББ
 • Фондсоц страхування
 • Програм
 • Портал відкритих даних
 • Безоплатна правова допомога
 • Проект підтримки внутрішньо переміщених осіб
 • Реєстрація документів на субсідію
 • Пільги учасникам АТО
 • Інформанція для переселенців
 • Сайт «Teplo.gov.ua»: як отримати субсидію?